WKB Meta Lubliniec biega nawet na odległej Saharze

Krzysztof Szwed
WKB Meta Lubliniec: Dariusz Laksa
Dariusz Laksa, reprezentant WKB Meta Lubliniec, rozpoczął swój projekt 7 maratonów na 7 kontynentach od znakomitego drugiego miejsca w Sahara Marathon.

Dariusz Laksa z WKB Meta Lubliniec** trudną trasę o długości przeszło 42 km wiodącą z Maroka do Algierii pokonał w czasie 3 godzin, 12 minut i 50 sekund.

Laksa był jedynym Polakiem wśród uczestników maratonu. Zawodnicy rozpoczynali wyścig w temperaturze 22 stopni Celsjusza, lecz meta przywitała ich już z prawie 30-stopniowym żarem. – Wygrałem z Saharą, wygrałem z samym sobą. Sahara zdobyta, okupiona bólem i cierpieniem – powiedział po biegu zawodnik Mety.

Kolejnym etapem projektu Dariusza Laksy jest Europa i maraton w Bratysławie, który odbędzie się 6 kwietnia.
1 marca w Warszawie w Biegu Tropem Wilczym, reprezentująca klub WKB Meta Lubliniec Agnieszka Kuzyk, zajęła wysokie 3. (1. w kat.) miejsce w stawce 131 kobiet. W biegu rozegranym na dystansie 10 km udział wzięło 614 uczestników.

Także 1 marca, tym razem w Szczyrku, odbyła się pierwsza impreza inaugurująca sezon biegów górskich. W biegu RMD Winter Run - Bieg na Klimczok wystartowało 126 uczestników. Klub WKB Meta Lubliniec reprezentowało dwóch zawodników: Krzysztof Szwed i Mariusz Zembroń, zajmując odpowiednio 14. i 16. miejsce.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio