Dzisiaj, 21 sierpnia, o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się wielka gala plebiscytu Dziennika Zachodniego - Mistrzowie Smaku 2018. Podczas tego spotkania nie brakowało radości, uśmiechów, ale także chwil wzruszenia. Wręczyliśmy nagrody tym, którzy zebrali najwięcej głosów w swoich miastach i powiatach, jak również tym, którzy zdeklasowali konkurencję w wojewódzkim finale.
- Tworzycie wspólnotę oraz miejsca, do których rodziny i grupy przyjaciół mogą pójść i dobrze się w nich czuć. To ważny plebiscyt dla DZ. Prezentujemy dobre biznesy, ale też i dobrych ludzi – mówił Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego.
Uśmiechy na twarzach laureatów mówiły same za siebie. Sala balowa MCK wypełniona była ludźmi i pozytywną atmosferą.
– To najbardziej prestiżowa nagroda tego typu na Śląsku – podkreślał Tomasz Czypionka z Umami Sushi Take Away w Katowicach, zwycięzca w kat. Sushi Roku. – Cieszymy się, że udało się dzięki naszym kochanym fanom wygrać. To kolejne trofeum, dorzucone na naszą małą ściankę zwycięstw, więc radość jest ogromna – dodawał.
W akcji DZ wyróżnieni zostali najlepsi pracownicy branży gastronomicznej w województwie śląskim oraz miejsca, w których można smacznie zjeść. W tej branży najważniejsza jest ocena klientów, dlatego to własnie oni przez ostatni czas głosowali na swoich faworytów w poszczególnych kategoriach.
To im oddaliśmy w ręce wybór najlepszych gastronomów i lokali.
Jesteście ciekawi, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Zobaczcie zdjęcia i zerknijcie na poniższą listę laureatów.
Oto lista naszych laureatów plebiscytu Mistrzowie Smaku 2018 w etapie powiatowym. Kategoria: Kucharz Roku
- Powiat będziński - Lidia Janeczek, Zajazd Albatros
- Powiat bielski - Konrad Klimek, Markowa Destylarnia
- Bielsko-Biała - Mateusz Talik, Itamae Sushi
- Powiat bieruńsko-lędziński - Ewa Hermyt, Degolówka
- Bytom - Rafał Piątkowski, Jadalnia
- Chorzów - Bożena Kopacz, Piwnica Piccolo
- Powiat cieszyński - Rafał Muszkiet, Karczma Ochodzita
- Częstochowa i powiat częstochowski - Przemysław Bialik, Restauracja Słoneczne Tarasy
- Dąbrowa Górnicza - Damian Broda, Zagłębie Smaku
- Gliwice i powiat gliwicki - Damian Laskowiecki, Trzy Światy
- Jastrzębie-Zdrój - Sebastian Pluszczyk
- Jaworzno - Arkadiusz Parusel, Trzy Bramy
- Katowice - Ewa Kałuża, Śląska Prohibicja
- Powiat lubliniecki - Szymon Famuła, Hotel Zamek Lubliniec
- Powiat mikołowski - Wiesława Koryciak, U Kuśnierza
- Mysłowice - Bogdan Choroba, Santana Lokal Przyjęć Okolicznościowych
- Powiat myszkowski - Grzegorz Koneszko
- Piekary Śląskie - Patryk Blot, Grafit
- Powiat pszczyński - Ewa Maj, Majcook - usługi gastronomiczne
- Powiat raciborski - Maciej Ochmanek, The Beef Bros
- Powiat kłobucki - Jolanta Kulej, Karczma Kresowa
- Ruda Śląska - Tomasz Buchczik, Restauracja Malinowy Dwór
- Rybnik i powiat rybnicki - Salvatore Policardo, Restauracja Clasica
- Siemianowice Śląskie - Urszula Rojek, Confit Restauracja i Wino
- Sosnowiec - Jarosław Bielecki, Caffe Bar Jarek
- Świętochłowice - Grzegorz Pytel, Galeria Smaku J. Brachmański
- Powiat tarnogórski - Joanna Latos, Kuźnia Smaku
- Tychy - Beata Szymula, Pod Napięciem
- Powiat wodzisławski - Szymon Grzenia, Dworek Nas Stawem
- Zabrze - Damian Pietrzak, Impresja
- Powiat zawierciański - Krzysztof Haras, Poziom 511 Design Hotel & SPA
- Żory - Andrzej Serafin Byfyj, Pierogarnia
- Powiat żywiecki - Łukasz Urbaniec, Hotel Zimnik
Kategoria: Kelner Roku
- Powiat będziński - Klaudia Schindler, Hotel Szafran
- Powiat bielski - Jakub Gabryś, Czarda Grill
- Bielsko-Biała - Julia Podstawna, Paparazzi
- Bytom - Miriam Gawlik, Pizzeria & Caffe Sapori Divini
- Chorzów - Krzysztof Gagorowski, Piwnica Piccolo
- Powiat cieszyński - Monika Florczykiewicz, Chata Olimpijczyka Jasia I Helenki
- Częstochowa i powiat częstochowski - Agata Sonkol, Pizzeria Allegro
- Dąbrowa Górnicza - Aleksandra Putek, Restauracja Pałacowa
- Gliwice i powiat gliwicki - Dominika Szozda, Hemingway Club
- Jastrzębie-Zdrój - Aleksandra Doba, TreleMorele
- Jaworzno - Marzena Proksa, Hotel Brojan
- Katowice - Marcin Świętek, Restauracja Kuchnia Otwarta w Hotelu Parkinn by Radisson
- Powiat kłobucki - Oskar Piątek, Karczma Kresowa
- Powiat lubliniecki - Angelika Czerpek, Hotel Zamek Lubliniec
- Powiat mikołowski - Mateusz Dąbrowski, Restauracja Dworek
- Mysłowice - Marcin Godlewski, Biała Gruba
- Powiat myszkowski - Emanuel Zasuń, Kukubara Bowling Center & Hotel
- Piekary Śląskie - Przemysław Olszewski, Pod skrzydłami Anioła
- Powiat pszczyński -Szymon Lebryk, Restauracja Hotel Styl 70
- Powiat raciborski - Katarzyna Kowaliszyn, Restauracja Przy Kominku
- Ruda Śląska - Przemysław Łatacz, Aqua Bistro
- Rybnik i powiat rybnicki - Bogusława Żok, Taaka Ryba
- Siemianowice Śląskie - Żaneta Chlipala, Confit Restauracja i Wino
- Sosnowiec - Piotr Kuk, Czarci Młyn
- Świętochłowice - Marta Włoch, Carin Caffe
- Powiat tarnogórski - Mariola Jarzombek, Pod Złotym Prosiakiem
- Tychy - Dariusz Uchyła, Gospoda Pod Kogutem
- Powiat wodzisławski - Robert Glenc, Dworek Nad Stawem
- Zabrze - Mariusz Bukowski, Gastro Event Silesia
- Powiat zawierciański - Michał Piekaj, Poziom 511 Design Hotel & SPA
- Żory - Patrycja Lubszczyk, Restauracja Artus
- Powiat żywiecki - Bartłomiej Janik, Restauracja włoska Jeleśnia - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Vesta
Kategoria: Restauracja Roku
- Powiat będziński - Zajazd Albatros
- Powiat bielski - Pierogarnia Zapiecek
- Bielsko-Biała - Itamae Sushi
- Powiat bieruńsko-lędziński - Restauracja Oaza
- Bytom - Pod Orzechem
- Chorzów - Drewniana
- Powiat cieszyński - Złoty Groń Hotel & Restauracja
- Częstochowa i powiat częstochowski - GierKrówka
- Dąbrowa Górnicza - Restauracja Pałacowa
- Gliwice i powiat gliwicki - Trzy Światy
- Jastrzębie-Zdrój - Trele Morele
- Jaworzno - Trzy Bramy
- Katowice - Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino
- Powiat kłobucki - Pizzeria Luna
- Powiat lubliniecki - La Familia
- Powiat mikołowski - Restauracja Krywań
- Mysłowice - Carmelowa
- Powiat myszkowski - Kukubara Bowling Center & Hotel
- Piekary Śląskie - Brothers Pizza
- Powiat pszczyński - Kameralna
- Powiat raciborski - Restauracja Przy Kominku
- Ruda Śląska - Esencja Smaku plus Stara Wozownia
- Rybnik i powiat rybnicki - Pierogarnia Przytulna
- Świętochłowice - Kuchnia Śląska U Franka
- Sosnowiec - Czarci Młyn
- Siemianowice Śląskie - Confit Restauracja i Wino
- Powiat tarnogórski - Restauracja Lando
- Tychy - Rock and Rondel
- Powiat wodzisławski - Restauracja Willa Rydułtowy
- Zabrze - Twist
- Powiat zawierciański - Chicago Bar & Restaurant
- Żory - Klimat
- Powiat żywiecki - Restauracja Parole del Gusto
Kategoria: Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku
- Powiat będziński - Pub Są-siedzi
- Bielsko-Biała - Po Świecie Kuchni
- Powiat bieruńsko-lędziński - Bistro Karlik
- Bytom - Jadalnia
- Chorzów - Czubuś Bistro
- Powiat cieszyński - Karczma u Jędrysa
- Częstochowa i powiat częstochowski - A Nóż Widelec
- Dąbrowa Górnicza - Rock Out
- Gliwice i powiat gliwicki - Pierogi z michy
- Powiat kłobucki - Słoneczna Kalifornia
- Jastrzębie-Zdrój - Jadłodajnia Pasaż 24h
- Jaworzno - Maleńki - Bar kawowy
- Katowice - PieroStacja
- Powiat lubliniecki - Pub Szrot
- Powiat mikołowski - Bar Mleczny
- Mysłowice - Pierogeria
- Powiat myszkowski - Ottavo
- Piekary Śląskie - FesFet
- Powiat pszczyński - GRILL BAR NA WINKLU
- Powiat raciborski - Pierogarnia Niebo w gębie
- Ruda Śląska - Bar Jarosz
- Rybnik i powiat rybnicki - Smażalnia Ryb Croatia
- Siemianowice Śląskie - Bistro Na Powstańców
- Sosnowiec - Bar Fartuch
- Świętochłowice - Pinola Cafe
- Tychy - Bar Mleczny Andromeda
- Powiat wodzisławski - Z innej beczki
- Zabrze - Papa Kebab
- Powiat zawierciański - A co to?
- Żory - Byfyj & Pasja Gotowania Andrzej Serafin
- Powiat żywiecki - Bar Szałas
Kategoria: Cukiernia/Kawiarnia Roku
- Powiat będziński - Cukiernia Mariusz Kawiorski
- Powiat bielski - Cukiernia Gęsi Pipek
- Bielsko-Biała - Kawiarnia Imbryk
- Powiat bieruńsko-lędziński - Cukiernia Maszkety Eli
- Bytom - Kawiarnia Pod Różą
- Chorzów - Kawiarnia Marzenie
- Powiat cieszyński - Kawiarnia 2 piętro
- Częstochowa i powiat częstochowski - Dwa Koty Cafe
- Dąbrowa Górnicza - Cukiernia Bolero
- Gliwice i powiat gliwicki - Czekoladziarnia
- Rybnik i powiat rybnicki - Cafe Bosko
- Jastrzębie-Zdrój - Kawiarnia Coffeina
- Jaworzno - Manufaktura Cukiernicza Dorota Długajczyk
- Katowice - Petit
- Powiat lubliniecki - Piekarnia-Cukiernia Camargo Aleksandra Wons
- Powiat mikołowski - ZPH „SONIA” Sonia Sukiennik
- Mysłowice - Pani Foremka
- Piekary Śląskie - Alaska
- Powiat pszczyński - Kawiarnia Weranda
- Powiat raciborski - Cukiernia Jagódka i ex aequo Kawiarnia Piotruś
- Ruda Śląska - Domowe wypieki Beata Płaczek
- Sosnowiec - Kawiarnia Artkwarium
- Świętochłowice - Cukiernia M&M
- Powiat tarnogórski - Cukiernia Wałach
- Tychy - W antryju na byfyju
- Powiat wodzisławski - Piekarnia Cukiernia Czyż
- Zabrze - Kawiarnia Fifty Fifty
- Powiat zawierciański - Kawiarnia Pukawka
- Żory - Kawiarnia Malowana Kawa
- Powiat żywiecki - Czeko Deko
Finał wojewódzki plebiscytu Mistrzowie Smaku 2018. Kategoria: Kucharz Roku
- 10 miejsce: Damian Broda, Zagłębie Smaku, Dąbrowa Górnicza
- 9 miejsce: Jarosław Bielecki, Caffe Bar Jarek, Sosnowiec
- 8 miejsce: Bożena Kopacz, Piwnica Piccolo, Chorzów
- 7 miejsce: Ewa Kałuża, Śląska Prohibicja, Katowice
- 6 miejsce: Rafał Muszkiet, Karczma Ochodzita, Koniaków
- 5 miejsce: Przemysław Bialik, Restauracja Słoneczne Tarasy, Trzebniów Złoty Potok
- 4 miejsce: Mateusz Talik, Itamae SUSHI Japanese Restaurant&Grill, Bielsko-Biała
- 3 miejsce: Damian Laskowiecki, Trzy Światy
- 2 miejsce: Arkadiusz Parusel, Trzy Bramy, Jaworzno
- 1 miejsce: Rafał Piątkowski, Jadalnia, Bytom
Kategoria: Kelner Roku
- 10 miejsce: Dariusz Uchyła, Gospoda Pod Kogutem
- 9 miejsce: Bartłomiej Janik, Restauracja włoska Jeleśnia - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Vesta, Jeleśnia
- 8 miejsce: Mariola Jarzombek, Pod Złotym Prosiakiem, Kamieniec
- 7 miejsce: Piotr Kuk, Czarci Młyn, Sosnowiec
- 6 miejsce: Marzena Proksa, Hotel Brojan, Jaworzno
- 5 miejsce: Agata Sonkol, Pizzeria Allegro, Częstochowa
- 4 miejsce: Monika Florczykiewicz, Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki, Wisła
- 3 miejsce: Bogusława Żok, Taaka Ryba, Sumina
- 2 miejsce: Marcin Świętek, Restauracja Kuchnia Otwarta w hotelu Parkinn By Radisson, Katowice
- 1 miejsce: Szymon Lebryk, Restauracja Hotel Styl 70, Pszczyna
Kategoria: Restauracja Roku
- 3 miejsce: Restauracja Lando, Ptakowice
- 2 miejsce: Czarci Młyn, Sosnowiec
- 1 miejsce: Gierkrówka, Zawada
Kategoria: Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku
- 3 miejsce: Pierogarnia Niebo w Gębie, Racibórz
- 2 miejsce: Rock Out, Dąbrowa Górnicza
- 1 miejsce: Jadłodajnia Pasaż 24h, Jastrzębie-Zdrój
Kategoria: Cukiernia Kawiarnia Roku
- 3 miejsce: Alaska, Piekary Śląskie
- 2 miejsce: Cafe Bosko, Rybnik
- 1 miejsce: ZPH Sonia, Sonia Sukiennik Mikołów
Kategoria: Barman Roku
- 3 miejsce: Mateusz Nowak
- 2 miejsce: Ireneusz Telenga
- 1 miejsce: Piotr Woźniak
Kategoria: Lody Roku
- 3 miejsce: Lodziarnia Rurański
- 2 miejsce: Polskie Lody
- 1 miejsce: U Lodziarzy
Kategoria: Pizza Roku
- 3 miejsce: Pizzeria Fresco Pizza: Nr 17 Quattro Suprimo
- 2 miejsce: Tremo 21 Pizza: Diablo
- 1 miejsce: Pizzeria Czaplomania Pizza: Góralomania
Kategoria: Kuchnia Regionalna Roku
- 3 miejsce: Karczma Wiejska
- 2 miejsce: Obiady jak u mamy
- 1 miejsce: Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki
Kategoria: Wegetariańska Restauracja Roku
- 3 miejsce: Nieinaczej
- 2 miejsce: Bujna
- 1 miejsce: Kolorowy Talerz
Kategoria: Burger Roku
- 3 miejsce: Skrzydlaty Byk
- 2 miejsce: The Beef Bros
- 1 miejsce: Route Bistro
Kategoria: Sushi Roku
- 3 miejsce: Sushi King
- 2 miejsce: Sakura Sushi Bar
- 1 miejsce: Umami Sushi Take Away
Kategoria: Kebab Roku
- 3 miejsce: Kebab u Alika
- 2 miejsce: Nazar Kebab
- 1 miejsce: Kebab Luna
Kategoria: Piekarnia Roku
- 3 miejsce: Piekarnia Społem PSS Z
- 2 miejsce: Piekarnia Cukiernia T.J.D. Nowak
- 1 miejsce: Piekarnia Oska
Pensja minimalna 2024
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?