W piątek kierowcy będą mogli skorzystać z wyremontowanej drogi Woźniki-Lubsza

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Droga relacji Woźniki-Lubsza przed i w czasie remontu
Droga relacji Woźniki-Lubsza przed i w czasie remontu arc gmina Woźniki
Udostępnij:
W piątek 17 grudnia po południu mieszkańcy gminy Woźniki będą mogli skorzystać z nowo wyremontowanej drogi pomiędzy Woźnikami a Lubszą. Wcześniej władze miasta i gminy dokonają odbioru technicznego trasy.

Prace związane z przebudową drogi to w ciągu ostatnich lat największa inwestycja infrastrukturalna w Gminie Woźniki.

- Koszt przebudowy tego niemal pięciokilometrowego odcinka sięgnął 4,6 mln zł, w tym kwota dofinansowania to przeszło 4 mln zł (z tego środki z UE wyniosły ponad 3,1 mln zł, a środki z budżetu państwa przeszło 922 tys. zł). Gmina Woźniki i powiat lubliniecki „dorzuciły” po niemal 254 tys. zł. Istotne jest to, że to Gmina Woźniki pozyskała dotację na to zadanie - informuje Wojciech Zawadzki, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

Jak podkreślają władze Woźnik, w tym przypadku bez spełnienia kilku istotnych warunków (odcinek tej drogi ma połączenie z drogą wojewódzką i przylega do terenów należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) oraz porozumienia zawartego przez gminę i powiat, Gmina nie pozyskałaby tak wysokiego wsparcia.

Przy okazji remontu wybudowano też chodniki

Przypomnijmy, że w połowie grudnia 2020 roku rozpoczęły się roboty związane m.in. z wykonaniem kanału technologicznego. W kwietniu 2021 r. zakończył się natomiast pierwszy etap prac związanych z przebudową drogi powiatowej relacji Woźniki-Lubsza. Roboty trwały od połowy marca. W tym czasie wybudowano m.in. chodnik - od ul. Obrony Narodowej do ronda przy ul. Florianek (finansowane przez Gminę Woźniki).

W ramach całej inwestycji wymieniono nawierzchnię drogi - z poszerzeniem szerokości jezdni do 6 metrów - wybudowano chodniki, kanalizację deszczową, zjazdy na posesje oraz zjazdy na pola. Wyremontowano też istniejące rowy, utwardzono pobocza, wybudowano przepusty pod zjazdami.

Kierowcy będą mogli swobodnie poruszać się drogą w piątek 17 grudnia po południu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie