W Lisowicach jedni biegali, inni maszerowali z kijkami [FOTO]

AKC
Już po raz 9. amatorzy aktywności fizycznej postanowili spotkać się w Lisowicach, by udziałem w Biegu Noworocznym uczcić pierwszy dzień stycznia.

Tym razem na starcie przy tutejszym Lokalnym Centrum Społeczno-Lokalnym pojawiły się 84 osoby. Rywalizacja odbywała się na trasie kwietnego biegu. Dzieci i młodzież do 16 roku, miała do pokonania 1 okrążenie czyli 1370 m. Na tym samym dystansie rywalizowała grupa nordic walking.

Biegowa grupa dorosłych w tym samym czasie miała do przebiegnięcia 2 okrążenia czyli 2370 metrów.

Wśród pań najszybsza była Bożena Pędowska Gliwice, miejsce 2. zajęła Mariola Młynarska z Lisowic, a miejsce 3. Izabela Tomaszewska z Tarnowskich Gór.

Wśród panów triumfował Zenon Nowak z KS Mafia Team Lubliniec przed Krzysztofem Skibą z Koszęcina i Pawłem Puszem z Bytomia.

W kategorii szkoła podstawowa dziewczynki najszybsza była Paulina Piosek z Lisowic przez Oliwią Miłek (Lisowice) i Julią Gawlik z Mafia Team Lubliniec.

Wśród chłopców najlepszy był Jakub Musiałek z Lisowic, miejsce 2. zajął Kacper Miłek z Lisowic, a miejsce 3. Michał Kunicki z tej samej miejscowości.

W kategorii gimnazjum (dziewczyny) wygrała Kinga Poloczek z Lisowic przed Patrycją Balon (Lisowice).

Wśród chłopców w kategorii tej triumfował Jakub Garcorz z Dzielnej, miejsce 2. zajął Kamil Musiałek z Lisowic.

W imprezie wzięli również udział zawodnicy nordic walking. Wśród pań triumfowała Karolina Bensz z Lublińca, druga była Joanna Balon z Lisowic, a trzecia Anna Grabińska Anna z Lisowic.

Wśród mężczyzn najlepszy był Sławomir Bensz z Lublińca, miejsce 2. zajął Michał Bensz (Lubliniec,a miejsce 3. Teodor Wrzyciel z Koszwic.