Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Lipnie „Narodowe Czytanie” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Nowele czytały osoby znane w środowisku lipnowskim [zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie po raz kolejny wzięła udział w „Narodowym Czytaniu”. W tym roku na ósmą edycję akcji wybrano osiem nowel polskich. To „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej,  „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka”  Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Orka”  Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… „ Stefana Żeromskiego, „Sachem”  Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego. 
Z większością z nich, jak nie ze wszystkimi, każdy spotkał się w szkole. Niektóre są tak smutne, że osobom wrażliwym wryły się wręcz w pamięć. 
Do czytania zaproszono szesnaście osób, znanych w środowisku lipnowskim. Dla niektórych był to debiut w tej roli, jak dla księdza Mirosława Korytowskiego, proboszcza parafii WNMP. Inni mogli powiedzieć już o rutynie, jak Czesława Krystyna Chojnicka z Lipnowskiej Grupy Literackiej czy Dariusz Garbarczyk, były komendant powiatowy policji. Kilka lat temu brawuro wcielił się on w postać Papkina z „Zemsty”. Nie zabrakło oczywiście włodarzy miasta oraz radnych – miejskich i powiatowych. Biblioteka zaprosiła uczniów ze szkół, którzy mieli okazję w inny sposób spojrzeć na lektury szkolne. Wypada nie tylko je znać, ale przede wszystkim rozumieć, bo świat przed epoką smartphonów też istniał. 
Dla wszystkich, którzy przynieśli swoje egzemplarze nowel czekała okolicznościowa pieczęć. A kolejna odsłona „Narodowego Czytania” już za rok. 

Więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Lipnowskiego”.


Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?
Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie po raz kolejny wzięła udział w „Narodowym Czytaniu”. W tym roku na ósmą edycję akcji wybrano osiem nowel polskich. To „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… „ Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego. Z większością z nich, jak nie ze wszystkimi, każdy spotkał się w szkole. Niektóre są tak smutne, że osobom wrażliwym wryły się wręcz w pamięć. Do czytania zaproszono szesnaście osób, znanych w środowisku lipnowskim. Dla niektórych był to debiut w tej roli, jak dla księdza Mirosława Korytowskiego, proboszcza parafii WNMP. Inni mogli powiedzieć już o rutynie, jak Czesława Krystyna Chojnicka z Lipnowskiej Grupy Literackiej czy Dariusz Garbarczyk, były komendant powiatowy policji. Kilka lat temu brawuro wcielił się on w postać Papkina z „Zemsty”. Nie zabrakło oczywiście włodarzy miasta oraz radnych – miejskich i powiatowych. Biblioteka zaprosiła uczniów ze szkół, którzy mieli okazję w inny sposób spojrzeć na lektury szkolne. Wypada nie tylko je znać, ale przede wszystkim rozumieć, bo świat przed epoką smartphonów też istniał. Dla wszystkich, którzy przynieśli swoje egzemplarze nowel czekała okolicznościowa pieczęć. A kolejna odsłona „Narodowego Czytania” już za rok. Więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Lipnowskiego”. Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy? Małgorzata Chojnicka
Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie po raz kolejny wzięła udział w „Narodowym Czytaniu”.

W tym roku na ósmą edycję akcji wybrano osiem nowel polskich. To „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… „ Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

Z większością z nich, jak nie ze wszystkimi, każdy spotkał się w szkole. Niektóre są tak smutne, że osobom wrażliwym wryły się wręcz w pamięć.

Kilka lat temu brawuro wcielił się on w postać Papkina z „Zemsty”. Nie zabrakło oczywiście włodarzy miasta oraz radnych – miejskich i powiatowych. Biblioteka zaprosiła uczniów ze szkół, którzy mieli okazję w inny sposób spojrzeć na lektury szkolne. Wypada nie tylko je znać, ale przede wszystkim rozumieć, bo świat przed epoką smartphonów też istniał.

Dla wszystkich, którzy przynieśli swoje egzemplarze nowel czekała okolicznościowa pieczęć. A kolejna odsłona „Narodowego Czytania” już za rok.

Wideo. Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w 2019 roku świętowało 5 lat istnienia

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Lipnie „Narodowe Czytanie” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Nowele czytały osoby znane w środowisku lipnowskim [zdjęcia] - Gazeta Pomorska

Wróć na lipno.naszemiasto.pl Nasze Miasto