Victoria Lubliniec odniosła szóste zwycięstwo z rzędu

Bartłomiej Romanek
Szósty mecz i szóste zwycięstwo. Siatkarki lublinieckiej Victorii nie zwalniają tempa. Podopieczne Jarosława Wachowskiego pokonały 3:1 KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice i z dorobkiem 17 punktów pewnie prowadzą w swojej grupie śląskiej trzeciej ligi.

Drugie miejsce zajmują sosnowiczanki z SMS PZPS, które dotychczas zgromadziły dwa punkty mniej.

Mecz z katowiczankami od początku ułożył się po myśli naszych siatkarek. Victoria wygrała dwa pierwsze sety do 18 i 15. W trzeciej partii role się odwróciły, bo Victoria uległa w niej do 18. W ostatnim secie podopieczne Jarosława Wachowskiego znów były górą, a rywalkom dały zdobyć tylko 18 punktów.

Victoria dzisiaj rozegra niezwykle ważny mecz. Nasze dziewczyny zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem z Sosnowca. Zwycięzca będzie liderem grupy.

Lublińczanki w najbliższą niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 będą podejmować MCKS Czeladź. Rywalki zajmują na razie piąte miejsce w tabeli i potrzebują zwycięstwa, by liczyć się w walce o awans do najlepszej ósemki trzeciej ligi.