Edward Wyżgoł, przewodnik turystyczny z Nakła Śląskiego, znawca i wielbiciel Śląska, a szczególnie ziemi tarnogórsko-lublinieckiej, wydał niedawno mapę turystyczną ziemi tarnogórsko-lublinieckiej w skali 1:50 000 (format 980 x 678 mm, składana do formatu 226 x 122 mm).
Pierwsza kompletna mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej
To pierwsza tego typu mapa zbiorcza wszystkich szlaków turystycznych, która może się przydać m.in. przy organizacji rajdów rowerowych.
Obejmuje ona:
- szlaki piesze i rowerowe (m.in. Leśno Rajza, Leśno Uciecha),
- szlaki kajakowe,
- szlaki konne,
- szlak zabytków UNESCO,
- Szlak Zabytków Techniki Woj. Śląskiego,
- Szlak Architektury Drewnianej.
Na odwrocie mapy znajduje się opis wybranych atrakcji (m.in. zamków, pałaców i dworków) z opracowywanego terenu, wzbogacony zdjęciami.
5 miesięcy pracy i 9 tysięcy przejechanych kilometrów
- Prace zespołu nad mapą trwały 5 miesięcy - mówi Edward Wyżgoł, właściciel firmy Turystyka-Fotografika-Wydawnictwo "ED-FEL", autor m.in. książek "Koszęcin. Śląska stolica pieśni i tańca" i "Tworóg. Urokliwy zakątek Śląska". - Pracowały nad nią 4 osoby, nie tylko na Śląsku, ale też w Łodzi. Przejechaliśmy w sumie 9 tysięcy kilometrów, by wszystko dokładnie sprawdzić. Mamy nadzieję, że mapa spełni oczekiwania odbiorców oraz przyczyni się do krzewienia turystyki połączonej z edukacją historyczną i przyrodniczą. Wiemy już, że od premiery cieszy się dużym powodzeniem - dodaje Edward Wyżgoł.
Mapa jest dostępna bezpłatnie w gminach ujętych na mapie oraz można ją nabyć w klubach PTTK (Tarnowskie Góry) i księgarniach w Tarnowskich Górach, Bytomiu, Lublińcu i Koszęcinie oraz sklepach rowerowych i niektórych punktach informacji turystycznych czy biurach podróży.
Ukazała się mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej...
Dni czeskie w Opolu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?