Tygodniowy przegląd prasy (Lubliniec, 11.04-17.04.2021), poznaj najważniejsze informacje z Lublińca

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lublińca czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lublińca czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lublińca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.04 a 17.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sztuczki supermarketów. Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań. Nie daj się nabrać! 18.04.2021”?

Przegląd tygodnia Lubliniec od 11.04 do 17.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sztuczki supermarketów. Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań. Nie daj się nabrać! 18.04.2021

Pozorne promocje, fatalnej jakości produkty, sztuczki i triki marketingowe - to tylko niektóre z nieczystych zagrań, jakie stosują wobec nas właściciele super i hipermarketów. Cel jest jeden: klient ma u nich wydać jak najwięcej pieniędzy. O czym warto wiedzieć, aby nie dać się nabrać? Sprawdźcie, będziecie zaskoczeni!

📢 Śąskie: Mobilna Towaroteka Biedronki w województwie! Oferty z mobilnego outletu. Sprawdźcie PROMOCJE! Co i w jakich CENACH można kupić?

Śląskie. Tego się pewnie nie spodziewaliście! Biedronka wprowadziła w naszym województwie... mobilny outlet. Jeśli wasza Biedronka jest za mała, by wydzielono w niej osobne miejsce na outlet, czyli tzw. Towarotekę, nie martwcie się. Sieć sklepów zaczęła teraz oferować wersję mobilną, w naczepie TIR-a! Zobaczcie, jak to wygląda w Siemianowicach Śląskich. Co i w jakiej cenie jest tam dostępne, oraz jakie są dodatkowe promocje? Zobaczcie ZDJĘCIA

📢 Był obciach, jest duma! Zobacz TOP 15 miejsc w woj. śląskim, które przeszły spektakularną przemianę. Zmieniły się nie do poznania!

ŚLĄSKIE. Każde miasto ma swoje powody do wstydu. Miejsca, których mieszkańcy się wstydzą, o których od dawna mówi się, że wymagają remontu, pieniędzy, modernizacji itp. Albo budynki popadające w ruinę, zapomniane przez wszystkich poza garstką pasjonatów historii i architektury. Oto TOP 15 miejsc i budynków, z których możemy być dumni, bo przeszły naprawdę spektakularną przemianę.

Tygodniowa prasówka 11.04-17.04.2021 Lubliniec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lublińcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Znów najwięcej zakażeń na Śląsku. Dziś 15 763 nowych chorych w Polsce, 2691 w woj. śląskim. Gdzie u nas najwięcej?

W sobotę, 17 kwietnia, ministerstwo zdrowia poinformowało o 15 763 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej znowu w naszym województwie. Na planszach zobaczycie dane z każdego powiatu. Kliknij w galerię zdjęć.

📢 Ogródki działkowe - LUBLINIEC. Te są na sprzedaż. Ile kosztują? Sprawdź oferty - KWIECIEŃ 2021

LUBLINIEC: OGRÓDKI DZIAŁKOWE. Kawałek ziemi, altanka, jabłonka i święty spokój. Ile kosztuje taki luksus? Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ceny ogródków działkowych w pandemii poszybowały i wcale nie będą spadać. Ile zapłacimy za działkę ROD w Lublińcu wiosną 2021? Oto aktualne oferty (14 kwietnia 2021) - kliknij w galerię i zobacz je.

📢 Ulica Mickiewicza nie zamieniła się deptak. Zarzuty mieszkańców wobec urzędu miasta. Wiceburmistrz odpowiada

Remont kolejnego fragmentu ulicy Mickiewicza w Lublińcu zmierza ku końcowi. Mieszkańcy zaczęli dopytywać, dlaczego nie uczyniono z niej deptaku, bez możliwości jazdy samochodów.

📢 Pogoda na maj 2021. Nadciąga ocieplenie. Temperatury gwałtownie skoczą w górę. Sprawdź długoterminową prognozę pogody IMGW

Pogoda na maj 2021. Wszystko wskazuje na to, że nadciąga długo wyczekiwane ocieplenie i powrót dwucyfrowych temperatur. Tegoroczna pogoda jest jednak kapryśna i zmienna. Maj również, z dużym prawdopodobieństwem, będzie miesiącem niestabilnym pogodowo. Co mówi długoterminowa prognoza pogody IMGW? Będzie coraz cieplej. Ile zatem maksymalnie wskażą w tym miesiącu termometry?

📢 Ogródki piwne w Lublińcu po pandemii. Ile trzeba teraz płacić miastu za teren?

Odkąd kilka lat temu właściciele ogródków piwnych na lublinieckim rynku weszli w spór z mieszkańcami okolicznych domów, ich interes nie miał się najlepiej. Klienci narzekali na wczesne zamykanie ogródków (o 22.00), a mieszkańcy na hałas i chuligańskie wybryki. Działające przy rynku punkty gastronomiczne dobiła na dodatek pandemia. Czy w tym roku ogródki staną w centrum miasta i ile to będzie kosztowało właścicieli barów i restauracji?

📢 Koronawirus: W Śląskiem znów najwięcej zachorowań w całej Polsce! Ile w Twoim mieście?

17 847 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 761 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 16 kwietnia 2021 roku. Śląskie znów na pierwszym miejscu, z największą ilością nowych zakażeń w Polsce. W całym kraju na CoViD-19 zmarło 595 osób.

📢 COVID-19 w woj. śląskim. Zobacz, gdzie sytuacja jest najgorsza! Sprawdź wskaźnik zakażeń w swoim mieście i powiecie

COVID-19 w Śląskiem. Biorąc pod uwagę 10 miast i powiatów z najwyższym wskaźnikiem nowych zakażeń w Polsce - aż 5 z nich to lokalizacje z woj. śląskiego! Nie bez kozery od wielu już dni, to właśnie w woj. śląskim jest najwięcej nowych zakażeń.

📢 Pamiętacie jeszcze? Tak wyglądała policja 15-20 lat temu w woj. śląskim. Super radiowozy, maszyny do pisania, telefony...

Patrol na poboczu szosy przy polonezie z wycelowanym radarem, wąsaty policjant stuka w maszynę do pisania, za nim - stacjonarny telefon, paprotka, umywalka, leciwy komputer. Zakład, że to właśnie kojarzy Wam się z policją sprzed 15 -20 lat? Zobaczcie na zdjęciach, czy słusznie. Oto sprzęt, jakim dysponowali policjanci na Śląsku i w Zagłębiu w latach 2001 - 2006. Dziś aż włos się jeży na głowie, jak musieli pracować na początku XXI wieku. Pomyślcie o tym, gdy na Roździeńskiego zatrzyma Was biały Stinger, a dzielnicowy poda Wam swój numer telefonu komórkowego.

📢 Na Wilniewczyca chcą zmiany treści znaków. Problem mają... goście mieszkańców

Wydawałoby się, że po tym jak burmistrz wyraził zgodę na umieszczenie tablic informacyjnych o możliwości parkowania przy ul. Wilniewczyca 2A i 2B tylko przez mieszkańców, sprawa została zamknięta. Okazuje się, że pojawił się kolejny problem...

📢 Rodzina z Kochcic ma nowe ogrodzenie. Poprzednie było w katastrofalnym stanie

Żyjąca w opłakanych warunkach rodzina z Kochcic otrzymała ogromną pomoc od wolontariuszy OTOZ Animals Lubliniec, którzy przyjechali najpierw pomóc ich psu. Akcja przerodziła się w wielkie porządkowanie domu i otoczenia właścicieli psa.

📢 Koronawirus. Najwięcej zakażeń wciąż w Śląskiem! Dużo też zgonów. Ile jest zachorowań w twoim mieście?

Aż 21 130 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 142 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 14 kwietnia 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarły aż 682 osoby, w woj. śląskim - 93.

📢 Budżet obywatelski Lublińca na 2021 rok. Do kiedy można zgłaszać projekty?

Można już składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. Mieszkańcy miasta będą mogli współdecydować, co zostanie w Lublińcu zrobione.

📢 Tak w środku wygląda Hotel Crystal Mountain w Wiśle! To jeden z największych hoteli w Śląskiem. Zobaczcie ZDJĘCIA pięciogwiazdkowego hotelu

TURYSTYKA. Chcielibyśmy być wizytówką Wisły - mówi Kazimierz Meissner, wiceprezes Zarządu spółki Wisła Mountain Resort z Grupy Górskie Resorty, która na zboczu wiślańskiej góry Bukowa wybudowała luksusowy Hotel Crystal Mountain. Obiekt został otwarty 19 lutego, chwilę działał w reżimie sanitarnym, a obecnie, z związku z kolejnymi obostrzeniami, jest zamknięty. - Wisła jest piękną miejscowością, nie do końca wykorzystaną. Wydaje nam się, że mamy szansę na dodanie jej takiego efektu w postaci pięciogwiazdkowego hotelu, który otworzy Wiśle różne inne możliwości - dodaje Kazimierz Meissner. 

📢 A więc, stało się! Lockdown został przedłużony. Są jednak pewne zmiany! Co będzie otwarte?

PANDEMIA. Podczas środowego(14 kwietnia) posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzje w sprawie przedłużenia obostrzeń. Pod uwagę wzięto przede wszystkim obłożenie szpitali. W Polsce obecnie obłożenie łóżek covidowych jest na poziomie ok.75 proc. Zajętość respiratorów przez pacjentów z COVID-19 to wynosi ponad 78 proc.

📢 Nowe leki wycofane z aptek przez GIS. Uważaj, mogą być groźne! Zobacz najnowszą listę wycofanych leków - KWIECIEŃ 2021

UWAŻAJ! Masz te leki w swojej apteczce? Jeśli tak, to uważaj! W żadnym przypadku ich nie używaj, bo mogą być groźne dla zdrowia i życia. To lista wycofanych leków z aptek w Polsce. Decyzje o ich wycofaniu podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny. W galerii prezentujemy listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Zajrzyj do swojej apteczki i dobrze sprawdź, czy nie posiadasz tych medykamentów. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Lista GIF, prezentuje powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce. Nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Sprawdź!

📢 Skutki uboczne szczepienia na COVID-19. Te czynniki zwiększają ryzyko. Sprawdź koniecznie [LISTA]

Szczepienia przeciwko COVID-19. Niektóre czynniki zdaniem specjalistów zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych po szczepieniu przeciw COVID-19. Wymienia się pięć głównych czynników. Poznasz je w naszej galerii.

📢 Zespół Śląsk nagrał hymn międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych!

Na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021, swoją premierę miał hymn zawodów przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pod batutą autora muzyki - Jana Stokłosy. Słowa do utworu pt. „Laury” napisał Miuosh.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie