Tłok na trasie ultramaratonu 7 Dolin

Jerzy Cebula
Ultra biegi cieszą ogromnym powodzneiem. Na liście startowej Festiwalu Biegowego w Biegu Siedmiu Dolin było ponad 900 osób, a zawodnicy mieli do pokonania po trudnej górskiej trasie aż 100 km. W sumie na wszystkich dystansach, czylio 100, 64 i 34 km na listach startowych było ponad 2000 osób, z czego aż 400 kobiet.

Trasa biegu 7 Dolin jest mordercza i tylko najlepiej przygotowani mogą ją pokonać, choć i mistrzom przytrafiają się kontuzje. Z trasy zeszła ubiegłoroczna zwyciężczyni Magdalena Łączak, która po 20 km dała za wygraną.
W Krynicy ultramarton po raz drugi z rzędu wygrał Marcin Świerc, który znów pokonał trasę w znakomitym czasie 9 godzin, 11 minut i 16 sekund.
- Cieszy wygrana i to, że znów zwyciężyłem wygrał, broniąc tytuł mistrza Polski – mówił na mecie Marcin Świerc. - Krynica to był etap przygotowań do walki w Pucharze Świata, gdzie zajmuję czwarte miejsce.
Kiedy kibice oczekiwali na kolejnych zawodników, a na mecie pojawiła pierwsza kobieta, jako trzecia w ogóle. Ewa Majer osiągnęła znakomity czas 9:41:52. Wielu mężczyzn może tylko pomarzyć o takim rezultacie.
Ultramaraton ukończyło blisko 460 zawodników i zawodniczek.