Sukcesy młodych piłkarzy Sparty

Bartłomiej Romanek
Młodzi piłkarze szkolący się w lublinieckiej Sparcie osiągają coraz lepsze wyniki. Nasi zawodnicy wygrali dwa prestiżowe turnieje dla najmłodszych piłkarzy.

Lublińczanie wygrali półfinał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawodnicy Sparty z rocznika 2000 i młodsi pokonali UKS Herkules Kochanowice I 9:1, Szkołę Podstawową z Kochcic 21:0, Szkołę Podstawową nr 1 z Lublińca 7:1, UKS Herkules Kochanowice II 23:0. Sparta awansowała do finału wojewódzkiego, którego organizatorem jest Polonia Bytom. Drugie miejsce zajął UKS Herkules Kochanowice.

Zawodnicy Sparty Lubliniec występowali w barwach Olimpijczyka w półfinale Turnieju im. Marka Wielgusa i także okazali się najlepsi. Olimpijczyk wygrał w grupie eliminacyjnej ze Szkołą Podstawową z Kochcic 9:2 i Szkołę Podstawową z Lisowa 14:1. W finale lublińczanie aż 9:0 wygrała z UKS-em Herkules Kochanowice. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Strzebinia. Finał tej imprezy w tym roku organizowany jest w Dankowicach. Opiekunem obydwu zwycięskich drużyn jest Henryk Ślęzak.