Radosław Dimitrow
Zawodnicy mieli do pokonania 15 kilometrów. Najlepszy okazał się Kamil Karbowiak, który przebiegł całą trasę w 49 min i 9 sek. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Paulina Golec z czasem 57 min i 48 sek. Zawody rozegrano w sobotę w Strzelcach Opolskich.

Na linii startu stanęło 570 zawodników z Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Maroka.

Trasa prowadziła z ulicy Mickiewicza w Strzelcach Opolskich w kierunki wsi Rożniątów i Dolna. Następnie zawodnicy biegli droga powiatową z powrotem w kierunku ul. Mickiewicza.

Kamil Karbowiak od pierwszych metrów narzucił tempo rywalom. Po piętach "deptał" mu Abderrahim Elasri z Maroka, a także Szymon Dorożyński z Politechniki Opolskiej. Przez pierwsze 12 kilometrów cała trójka trzymała się razem.

Na ostatnich kilometrach zawodnik z Brzegu podkręcił jednak tempo jeszcze bardziej i tym samym uciekł rywalom.

Karbowiak wygrał rywalizację z wynikiem 49 min i 9 sek. Za nim na mecie zameldowali się kolejno Elasri i Dorożyński.

Trasa nie była łatwa, bo było kilka wzniesień do pokonania, ale udało się - powiedział zwycięzca po biegu.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Paulina Golec z czasem 57 min i 48 sek.

Bieg ukończyło łącznie 565 osób. Najmłodsi zawodnicy mieli po 16 lat. Najstarsza - Janina Rosińska - 83 lata.

Na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale.