Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spartakiada w Rusinowicach zgromadziła blisko 300 niepełnosprawnych zawodników

SO
Spartakiada w Rusinowicach zgromadziła blisko 300 zawodników
Spartakiada w Rusinowicach zgromadziła blisko 300 zawodników Fot. ARC Ośrodka w Rusinowicach
Spartakiada w Rusinowicach zgromadziła blisko 300 niepełnosprawnych zawodników, które przybyli do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rusinowicach, aby wystartować w XIII Powiatowej Spartakiadzie Niepełnosprawnych.

Spartakiada w Rusinowicach zgromadziła blisko 300 niepełnosprawnych zawodników, które przybyli do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rusinowicach, aby wystartować w XIII Powiatowej Spartakiadzie Niepełnosprawnych.

Do sportowej rywalizacji zachęcała wspaniała słoneczna pogoda oraz pokazy walk paraolimpijczyków, szpadzistów z Warszawy oraz pokaz karate tradycyjnego Uczniowskiego Klubu z Gimnazjum w Koszęcinie.

Ks. Franciszek Balion otrzymał odznaczenie "Zasłużony dla Powiatu Lublinieckiego"

Wszyscy olimpijczycy spisali się na medal, ale najwyższa nagroda w tym dniu została przyznana ks. Franciszkowi Balionowi, dyrektorowi Ośrodka w Rusinowicach, który otrzymał z rąk wicestarosty Tadeusza Koniny nagrodę „Zasłużony dla Powiatu Lublinieckiego” za serce i miłość, którą wkłada w codzienną służbę Bogu i niepełnosprawnym dzieciom.

Przekazaniu nagrody towarzyszyła ogromna radość, wzruszenie i wielki aplauz prawie 600 osobowej publiczności oraz fanfary Orkiestry Dętej KWK „ Murcki-Staszic” Ruch Boże Dary.

Po tak podniosłym wstępie, zawodnicy stanęli do rywalizacji. Olimpijczycy mieli okazję ćwiczyć w aż 12 konkurencjach o charakterze sportowo- zabawowym, jak np. w mistrzowskim trafianiu , gdzie wymachując floretem niczym Pan Włodyjowski trzeba było trafić do celu.

Walka była tym bardziej zacięta, gdyż na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez paraolimpijczyków z Warszawy, reprezentowanych przez Arkadiusza Jabłońskiego, Stefana Makowskiego aktualnego mistrza Polski w szabli oraz Martę Makowską brązową medalistkę z Olimpiady w Londynie w 2012 r.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także konkurencja prowadzona przez leśników Nadleśnictwa z Koszęcina, do której wykorzystano motocyklistów i ich wspaniałe pojazdy.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej już całkiem rekreacyjnie można było skorzystać z przejażdżki, do której leśnicy zapraszali wszystkich odważnych olimpijczyków.

Piękny olimpijski dzień zakończył barwny i kolorowy program artystyczny formacji tanecznej Princeski z Lisowa, występ solistki Magdaleny Bryła oraz Polonez w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Integracyjnej „ Pszczółki” z Częstochowy, po którym wszyscy olimpijczycy otrzymali wywalczone trofea sportowe w postaci pucharów dla poszczególnych Stowarzyszeń i Ośrodków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto