Sparta Lubliniec przegrała na wyjeździe z Polonią Poraj [FOTO]

AKC
Sparta Lubliniec przegrała w Poraju z Polonią Fot. Adam Koza
Sparta Lubliniec w sobotnim meczu na szczycie Ligi Okręgowej, przegrała z liderem tabeli, Polonią Poraj. Szczęścia nie miała też druga drużyna Sparty, która przegrała na wyjeździe z MLKS II Woźniki.

Sparta Lubliniec, zarówno pierwsza jak i druga drużyna, nie miały szczęścia w ostatnich spotkaniach. W sobotnim meczu na szczycie Ligi Okręgowej, Polonia Poraj podejmowała Spartę Lubliniec. Lider tabeli zmierzył się z wiceliderem. Podobnie jak jesienią, wygrała Polonia.

Teoretycznie faworytem tego pojedynku byli gospodarze, ale jak pokazał mecz, przeważać, nie znaczy zdobywać bramki. A do pokonania golkipera gości, miejscowi mieli przynajmniej kilka znakomitych okazji.

Paradoksalnie, piłka wpadła natomiast do siatki Sparty po kiksie obrońcy przyjezdnych. W 10 min. były gracz Sparty, Tomasz Ślęzak przeprowadził solową akcję i w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Lublińca oddał strzał.
Piłka odpiła się od golkipera, następnie od Dariusza Świtały ze Sparty i wpadła do bramki. Sytuację próbował jeszcze ratować Grzegorz Maćkowiak, ale piłka znalazła się poza linią bramkową. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu.

W pierwszej połowie sytuacje bramkowe zmarnowali natomiast Prusko, Opeldus i Konieczko. - Trzeba przyznać, że niestety żadna z drużyn nie grała na najwyższym poziomie, a samobójczy gol ustawił spotkanie do końca - mówi Jacek Szczygioł, trener Sparty Lubliniec.

W innych spotkaniach 19. kolejki częstochowskiej okręgówki Warta Kamieńskie Młyny zremisowała z Orłem Kie-drzyn 2:2, KS Panki pokonał Orkana Rzerzęczyce aż 8:0, Warta Mstów zremisowała z MKS Myszków 2:2, a Victoria Częstochowa i Jedność Boronów zakończyły spotkanie wynikiem 1:1.

Miniony weekend był też pechowy dla drugiej drużyny Sparty, choć sobotnie spotkanie zaczęło się nieźle.
Lider lublinieckiej A klasy poniósł porażkę w wyjazdowym spotkaniu z MLKS II Woźniki. Pierwszą bramkę w meczu i jedyną dla Sparty strzelił w 24. minucie Tomasz Knejski. Wcześniej Spartanie mieli kilka dogodnych sytuacji, których nie umieli jednak wykorzystać. Potrafili to zrobić woźniczanie.

Gospodarze przejęli przewagę tuż po przerwie i nie oddali jej gościom już do końca meczu. Pierwszą bramkę dla MLKS-u strzelił w 57. minucie Bastian Harwig, kolejną w 60. minucie Radosław Kołtun.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio