Rafał Rusiecki
Sopocka Jesień to impreza biegowa na dystansie 5 km
Sopocka Jesień to impreza biegowa na dystansie 5 km MOSiR Sopot
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz The North Event zapraszali do biegania dzieci, młodzież i dorosłych w zawodach „Sopocka Jesień”. Sobotni bieg (26.09.2020) został jednak odwołany w środę.

Bieg Sopocka Jesień 2020

Sopocka jesień odwołana

Ze względu na wzrost zarażeń COViD w Sopocie bieg "Sopocka jesień" zostaje przełożony. Nowa data wydarzenia zostanie podana po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej - poinformował nas Marcin Wargin, dyrektor sopockiego MOSiR-u.

Wcześniej pisaliśmy

Start i metę biegu dzieci i młodzieży zlokalizowano na sopockich błoniach. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców (3-5 lat, 6-8 lat, 9-12 lat, 13-15 lat) rozpocznie się od godz. 10. Młodzi uczestnicy będą mieli do pokonania dystanse od 200 do 600 metrów.

Start biegu głównego na dystansie 5 km został umiejscowiony na sopockich błoniach od ul. Polnej, a przy Ergo Arenie. Start zaplanowano w sobotę o godz. 12. Klasyfikacja obejmować będzie kategorię open i 17 kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn.

Zapisywać się można wyłącznie przez internet do czwartku, 24 września do godz. 22. W przypadku biegu głównego i biegów młodzieżowych ustalono limit miejsc. Może w nich wziąć udział maksymalnie po 250 biegaczy. Wpisowe wynosi 25 złotych. Mieszkańcy kurortu posiadający Kartę Sopocką zapłacą 15 złotych, a osoby powyżej 65. roku życia mogą zmierzyć się bez opłat.

Zapisy online możliwe są TUTAJ.

Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Sopotu. Organizatorem jest sopocki MOSiR, przy współpracy z Urzędem Miasta Sopotu, Ergo Arenę i „The North Event”. Imprezę wspierają Ziaja oraz Trefl.