Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Sierakowa Śląskiego do Ciasnej. Uważajcie na tym odcinku drogi!

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Sierakowa Śląskiego do Ciasnej. Uważajcie na tym odcinku drogi!
Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Sierakowa Śląskiego do Ciasnej. Uważajcie na tym odcinku drogi! Info Express
Na dobre rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa ścieżki pieszo - rowerowej z Sierakowa Śląskiego do Ciasnej w powiecie lublinieckim. Wzdłuż drogi łączącej obie miejscowości trwają prace budowlane. Kierowcy powinni na tym odcinku szczególnie uważać.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach pod koniec marca podpisała umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy miejscowościami Sieraków Śląski i Ciasna. Roboty budowlane przy budowie ścieżki wykonuje spółka ANW z Goczałkowic-Zdroju za kwotę 5 195 716 zł.

Firma wycięła już część drzew sąsiadujących bezpośrednio z krajową 11 w Molnej oraz wykarczowała sporą ilość drzew w tzw. lasku patockim. Od strony Sierakowa zaczęto wybierać ziemię z pól i szykować grunt pod kamień na, którym będzie położony asfalt. Już niedługo na wymienionym odcinku drogi będą występować spore utrudnienia w ruchu. Kierowcy powinni uważać na tym odcinku drogi.

Co dokładnie zostanie zrobione?

Odcinek drogi, wzdłuż którego prowadzone są prace budowlane, wynosi 4,76 km. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również odwodnienie w postaci wpustów drogowych i kanalizacji deszczowej, przepusty w ciągu ścieżki pieszo-rowerowej na rowach melioracyjnych oraz pod zjazdami, kładka dla pieszych nad Potokiem Jeżowa. Wykonawca zabezpieczy oraz przebuduje kolidującą infrastrukturę sieci elektrycznej oraz sieci teletechnicznej, a tam, gdzie to niezbędne wykona wycinkę drzew. Nawierzchnia zieleńców, poboczy za chodnikami oraz skarp zostanie obsiana mieszanką traw.

Wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego, w miejscach wymaganych przepisami, zostaną zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu w postaci wygrodzeń typu U-11a o wysokości 1,1 m, a na kładce i przepustach balustrady o wysokości 1,2 m.

Podstawowe cele inwestycji to poprawa bezpieczeństwa i poprawa warunków komunikacyjnych m.in. poprzez uspokojenie ruchu drogowego.

Zadanie inwestycyjne realizowane jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - jednego z komponentów rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2015–2023 (z perspektywą do 2025 r.). Termin umowny wykonania całości zadania to 15 listopada 2021 r.

źródło: informacje własne/Info Express

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto