Roman Czaja najszybszy w Biegu Niepodległości

Bartłomiej Romanek
Po raz piąty w Lublińcu Meta Lubliniec zorganizowała Bieg Niepodległości. Biegacze rywalizowali na trasach o długości 1 km, 3 km i w sztafecie 3x1 km.

Bieg główny na dystansie 3 km wygrał Roman Czaja z klubu Zadyszka Oświęcim. Na drugim miejscu uplasował się nasz zawodnik, Marcin Świerc. Świerc przegrał po raz pierwszy, bo dotychczas wygrywał we wszystkich poprzednich edycjach Biegu Niepodległości.

Trzecie miejsce w Lublińcu, za Czają i Świercem, wywalczył Adam Wałowski z Mety. W rywalizacji pań na dystansie 3 km triumfowała Mariola Młynarska (Meta). W biegu na 1 km, w którym wziął udział również burmistrz Edward Maniura, triumfował Arkadiusz Jachyna z Bielska-Białej, przed dwoma zawodnikami Mety Lubliniec, Janem Stasiczkiem i Krzysztofem Szwedem.

W biegu sztafetowym rywalizowało 17 drużyn. Najlepszy zespół wystawił 1 Pułk Specjalny Komandosów. Ekipa z 1. PSK wyprzedziła team Victorii Lubliniec i Zarządu Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu.

Piękną otoczkę biegu stworzyli kibice stojący wokół trasy z płonącymi pochodniami.