Rekordowy Bieg Mikołajkowy 2017 w Lublińcu [ZDJĘCIA]

AKC
Bieg Mikołajkowy Lubliniec 2017
Bieg Mikołajkowy Lubliniec 2017 Fot. Czesława Włuka
Aż 391 osób wzięło udział w jubileuszowym, 10. Biegu Mikołajkowym w Lublińcu. Najstarszy zawodnik miał 74 lata, a najmłodsza zawodniczka niecałe 6 miesięcy. Mała Pola przekroczyła metę linii w ramionach dziadka.

Bieg ukończyło 388 osób (w tym 150 dzieci). Głównym celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Szymona.
Najmłodszymi uczestniczkami były Pola Rosińska i Róża Kapuśniak (rocznik 2017), natomiast najstarszym był Pilawski Antoni z Katowic - 75 lat.

Jako pierwszy, 5-kilometrowy dystans pokonał Adam Stec z KS Warszawianka (16:46), drugi na mecie był Łukasz Grajcar z CKS Budowlani Częstochowa (17:54), a trzeci jego klubowy kolega - Dominik Klimek (18:19).

Wśród pań triumfowała Agnieszka Czyżewska z NGB Kłobuck (22:25), miejsce 2. zajęła Mariola Smoll z Krupskiego Młyna (22:34), a miejsce 3. Aneta Kulej z Wręczycy Małej (23:23).