Puchar Polski: Sarmacja Będzin pokonuje w finale RKS Grodziec [ZDJĘCIA]

TOS
Puchar Polski. 1 maja na stadionie w Będzinie rozegrano finał tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec. O Puchar walczyły dwie drużyny z Będzina. Ostatecznie Sarmacja Będzin pokonała 3:1 RKS Grodziec.

Prowadzenie dla Sarmacji uzyskał w 19. minucie spotkania Rafał Jędrzejczyk, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartosz Barchan. Prowadzenie Sarmacji mogło być okazalsze, ale podopieczni trenera Radosława Gabigi wykazywali się nieskutecznością, a ponadto Michał Skórski nie wykorzystał karnego.

Po zmianie stron trzecią bramkę dla Sarmacji zdobył Karol Skiba. Wynik spotkania na minutę przed jego końcem ustalił Adrian Kardaś zdobywając honorową bramkę dla Grodźca.

Sarmacja obroniła tym samym Puchar Polski zdobyty przed rokiem. Wówczas będzinianie pokonali 5:0 Szczakowiankę Jaworzno.

Sarmacja: Kawecki - Wawrzyniak, B. Derlatka (46. Majka), Kaciczak, Szpiech, Skórski, Barchan (46. G.Koch), Jędrzejczyk (58. Skiba), Dyrda, Andrzejewski (46. Michałek), Nowak
RKS: Kurpisz - A.Waśniewski (50. Kardaś), Telega (46. Wołczyk), Bujak, Kruczek, Płatek (46. Bochenek), Baran, Wiśniewski, Rumiński, Bzdręga, D. Waśniewski (46. D.Koch).

Po finale Pucharu Polski oba zespoły wracają do ligi. W najbliższą sobotę RKS Grodziec zagra w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem, a w niedzielę Sarmacja Będzin zmierzy się na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa.

Sarmaci będą teraz grać w Pucharze Polski na szczeblu województwa śląskiego. Kto może być ich rywalem? Ktoś z grona zwycięzców rozgrywek pucharowych w pozostałych podokręgach: LKS Czaniec (Bielsko-Biała), Szombierki Bytom (Bytom), Grunwald Ruda Śląska (Katowice), MLKS Woźniki (Lubliniec), Silesia Lubomia (Racibórz), Dąb Dębieńsko (Rybnik), Beskid Skoczów (Skoczów), Pniówek Pawłowice (Tychy), Górnik II Zabrze (Zabrze), Czarni-Góral Żywiec (Żywiec) oraz zwycięzca z podokręgu Częstochowa.