Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przeszklenia urozmaicą wnętrze i zapewnią doświetlenie

Elżbieta Podolska
Fot. Tempur
Na rynku pojawił się nowy rodzaj szkła profilowego przeznaczony do stosowania w budownictwie. Dzięki delikatnemu i eleganckiemu ornamentowi w postaci małych punktów, przypominających ziarenka piasku, doskonale sprawdza się w projektach oryginalnych elewacji i wnętrz obiektów, zapewniając użytkownikom poczucie wyjątkowego komfortu i prywatności.

Szkło to charakteryzuje się delikatną, nieregularną strukturą powierzchni w postaci gęsto rozmieszczonych małych punktów. Nieregularny wzór powoduje, że kształty widoczne za szkłem są rozmyte, a ich kontury - nieostre i rozmazane. Nie ma więc mowy o "podglądaniu". Jednocześnie ziarnisty ornament na powierzchni szkła sprawia, że pomieszczenia doświetlone są miękkim, rozproszonym światłem.

Czytaj także: Szkło - uniwersalny, bezpieczny, trwały i estetyczny materiał do aranżacji

- Szkło Pilkington Profilit Micro o nowym wykończeniu powierzchni rozszerza paletę wzorów szkła profilowego. W palecie tej, oprócz standardowego wzoru ornamentu, znajdują się także Pilkington Profilit Macro (z gęsto rozmieszczonymi dużymi punktami) i Pilkington Profilit Slim Line (wzór w postaci wąskich linii) - mówi Szymon Piróg, doradca techniczny Pilkington Polska. - Delikatny ziarnisty wzór na powierzchni sprawia, że projektowane przeszklenia zyskują lekki, elegancki charakter.

Szkło to jest dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu w zależności od potrzeb projektu może spełniać różne wymagania, takie jak podwyższona ochrona przed słońcem, hałasem czy atakiem zewnętrznym.

Wśród dostępnych na rynku rodzajów znajdują się m.in. szkło piaskowane, emaliowane, hartowane, zbrojone, szkło o pofalowanej powierzchni czy szkło o obniżonej zawartości żelaza. Ten ostatni rodzaj został pozbawiony charakterystycznego lekko zielonkawego zabarwienia, co zapewnia większą przepuszczalność światła.

Szkło Pilkington Profilit łączy nowe rozwiązanie estetyczne ze sprawdzonymi właściwościami szkła profilowego. Ten system szklenia spełnia wymagania stawiane wielkoformatowym przeszkleniom (elewacje i fasady budynków), pozwala na wykonanie przeszkleń pojedynczych lub podwójnych, jest bardzo trwały i nie wymaga żadnej konserwacji.

Czytaj też: Szkło w mieszkaniu - szklane dekoracje dodadzą wnętrzu blasku

Szkło profilowe o kształcie ceownika znajduje szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach i kompleksach SPA, gdzie wymagane są rozwiązania funkcjonalne, zapewniające użytkownikom poczucie komfortu, przyjemności, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa, a także spełnienie standardów dotyczących izolacyjności cieplnej i akustycznej czy ochrony przed słońcem.

W przeszkleniach wewnętrznych szkło tego typu nie tylko urozmaica przestrzeń, ale również zapewnia bardzo dobre doświetlenia wnętrz.

Coraz częściej produkt ten wykorzystywany jest również w budownictwie mieszkaniowym. Używa się go do zabudowywania ogrodów zimowych, balkonów, a także balustrad zarówno na balkonach i tarasach, jak i przy ciągach schodów. Na popularności zyskują też szklane ściany wewnątrz pomieszczeń. Pozwalają one odizolować się od dźwięków i zapachów z innych części domu, zachowując jednocześnie wrażenie otwartej przestrzeni.

W przypadku zastosowania na zewnątrz dużą zaletą są właściwości samoczyszczące szkła. Dzięki odpowiednim powłokom szkło ma właściwości antystatyczne.

Czytaj też: Przeszklone drzwi - co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto