Przegląd tygodnia w Lublińcu, najważniejsze wydarzenia od 4.04 do 10.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lublińca czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lublińca czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lublińca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.04 a 10.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Woj. śląskie: Statystyki szczepień w miastach i powiatach. Ile osób zostało już zaszczepionych w woj. śląskim? Zobacz gdzie najwięcej”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Lubliniec od 4.04 do 10.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Woj. śląskie: Statystyki szczepień w miastach i powiatach. Ile osób zostało już zaszczepionych w woj. śląskim? Zobacz gdzie najwięcej

Koronawirus w woj. śląskim. Jakie są dane dot. szczepień? Według danych z 9 kwietnia 2021 w naszym regionie jest 792 tysiące 511 zaszczepionych mieszkańców. W ciągu doby wykonano 31 tysięcy 679 szczepień w całym województwie śląskim. Ile wynosi liczba zaszczepionych w poszczególnych miastach i powiatach województwa śląskiego? Sprawdź! KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ

📢 Lubliniec: Istnieje spora szansa na dalsze funkcjonowanie targowiska w Lublińcu. Kto je będzie prowadził?

Lubliniec. Powraca temat funkcjonowania targowiska przemysłowego przy ulicy Targowej w naszym mieście. Oblaci szukali porozumienia z miastem w sprawie kontynuowania działalności targowiska, jednak decyzja władz jest już raczej przesądzona. Burmistrz i oblaci wydali właśnie oświadczenie w tej sprawie.

📢 Zobacz te MEMY! Beka ze Śląska. Z czego śmieją się Internauci w temacie woj. śląskiego? I czy HANYSY potrafią śmiać się z samych siebie?

Najśmieszniejsze MEMY o Śląsku i Ślązakach! Zobaczcie je. Jest coś o godce, zwyczajach, naszych miastach... Czy HANYSY potrafią śmiać się z samych siebie? Oczywiście! Zobaczcie, jak postrzegają Ślązaków w innych regionach kraju. Żarty o Śląsku robią sporą furorę w internecie - zebraliśmy w galerii te najlepsze. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

Tygodniowa prasówka 4.04-10.04.2021 Lubliniec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lublińcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tani dom do kupienia w woj. śląskim? Zobacz te oferty z kwietnia 2021! Pochodzą z licytacji komorniczych

TANIE NIERUCHOMOŚCI w Śląskiem. Chcesz kupić dom w woj. śląskim? Sprawdź oferty nieruchomości w woj. śląskim w niższej cenie niż ta, która obowiązuje normalnie na rynku. Licytacje odbywają się praktycznie każdego dnia i to jest niesamowita szansa na własny dach nad głową. Jeżeli więc rozglądasz się za nieruchomością w atrakcyjnej cenie, warto sprawdzić aktualne oferty w naszej galerii.

📢 Woj. śląskie: Te miasta są najniebezpieczniejsze w całym regionie! Lista TOP 14. Tutaj miej się na baczności!

NIEBZEPIECZNE MIASTA w woj. śląskim. Tutaj lepiej uważaj! To są najniebezpieczniejsze miasta w regionie - potwierdzają to dane GUS. Stworzyliśmy listę regionów, w których liczba przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu stwierdzonych przez Policję na 1000 mieszkańców jest najwyższa. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ" i poznaj te miasta.

📢 To jeden z największych hoteli w Śląskiem - byliśmy w środku! Tak wygląda pięciogwiazdkowy Hotel Crystal Mountain w Wiśle

Hotel Crystal Mountain jest ogromny. Ma formę trzech skrzydeł, wychodzących ze wspólnego łącznika. Posiada w sumie 491 apartamentów w pięciogwiazdkowym standardzie. Można je było kupić od inwestora, wszystkie sprzedały się na pniu.

📢 Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Rodzina i przyjaciele żegnają Krzysztofa Krawczyka. Zobacz zdjęcia z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

W bazylice archikatedralnej w Łodzi trwa pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Zmarł w łódzkim szpitalu 5 kwietnia, w drugi dzień Wielkanocy. Miał 74 lata. ZDJĘCIA Z CEREMONI POŻEGNANIA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA - KLIKNIJ DALEJ...

📢 Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Rodzina i przyjaciele żegnają Krzysztofa Krawczyka. Zobacz zdjęcia z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

Dzisiaj w Łodzi odbyły się uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka, jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Zmarł w łódzkim szpitalu 5 kwietnia, w drugi dzień Wielkanocy. Miał 74 lata. ZDJĘCIA Z CEREMONI POŻEGNANIA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA - KLIKNIJ DALEJ...

📢 Koronawirus. W Śląskiem wciąż najgorsza sytuacja! Dużo nowych zakażeń i zgonów. Ile dokładnie w poszczególnych miastach?

Aż 24 856 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 686 w woj. śląskim odnotowano w sobotę, 10 kwietnia 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 749 osób, w woj. śląskim - 105. W Śląskiem na kwarantannie przebywa blisko 65 tys. ludzi.

📢 Władze Lublińca i poseł Andrzej Gawron upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiej

W sobotę 10 kwietnia w 11. rocznicę katastrofy smoleńskie przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu wojskowym w Lublińcu władze miasta i poseł Ziemi Lublinieckiej złożyli kwiaty.

📢 Ważne! Nowe mandaty dla właścicieli psów. Nawet kilkaset złotych kary. Spacer może słono kosztować

Nowe mandaty dla właścicieli psów w 2021 roku. Nowe przepisy wejdą w życie 10 kwietnia. Od tego dnia miłośnicy czworonogów muszą mieć się na baczności, ponieważ policjanci będą karać osoby spacerujące z psami w mieście, jak i właścicieli psów podwórkowych.

📢 Andrzej Duda pokazał, jak rozmawiać przez telefon w reżimie sanitarnym? Internauci kpią - zobacz te MEMY

Prezydent rozmawiał z królem Jordanii Abdullahem II. Rozmowa, którą pochwaliła się Kancelaria Prezydenta, została wzięta pod lupę przez internautów. W sieci pojawiły się głosy, iż prezydent miał rozmawiać przez niepodłączony do sieci telefon. Jak wytłumaczył rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski - to fake news. Po całej sytuacji pozostały jednak memy. Zobacz najlepsze z nich w galerii zdjęć.

📢 COVID-19 w Śląskiem. Gdzie sytuacja jest najtrudniejsza? Sprawdź wskaźnik zakażeń w swoim mieście i powiecie

COVID-19 w Śląskiem. Biorąc pod uwagę 13 miast i powiatów z najwyższym wskaźnikiem nowych zakażeń w Polsce - aż 9 z nich to lokalizacje z woj. śląskiego! Nie bez kozery od kilkunastu dni to właśnie w woj. śląskim jest najwięcej nowych zakażeń. Podczas dni świątecznych te liczby zachorowań bardzo spadły - z uwagi na mniejszą liczbę wykonywanych testów. Od wczoraj jednak rosną.

📢 Gdzie na wycieczkę w woj. śląskim i jego okolicy? Tam dojedziesz w godzinę! Sprawdź TOP 10

TURYSTYKA. Zobaczcie najlepsze miejsca na szybką wycieczkę w w woj. śląskim! Wystarczy jeden ciepły i słoneczny dzień, aby na kilka godzin przenieść się w piękne miejsce. Szkoda siedzieć w mieszkaniu w dzień wolny od pracy. W województwie śląskim nie brakuje miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zobaczcie nasze propozycję na wycieczkę. Dojazd nie zajmie wam z serca aglomeracji więcej niż godzinę.

📢 Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej z okazji 750-lecia Lublińca? To jest możliwe!

Jednym z wydarzeń przypadającego na 2022 rok jubileuszu 750-lecia miasta mogą stać się Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej dla Chłopców i Dziewcząt.

📢 Władze Lublińca wytykają, że miasto nie dostało w nowym rozdaniu ani złotówki z rządowego funduszu

Fundusz Inwestycji Lokalnych ma wspierać samorządy w trudnym ekonomicznie czasie pandemii i ma ograniczyć jej skutki gospodarcze. Choć milionowe kwoty trafią na inwestycje do gmin powiatu lublinieckiego, to samo miasto w najnowszym rozdaniu nie otrzymało żadnych pieniędzy.

📢 COVID-19 w woj. śląskim. Wciąż dużo zgonów! Liczba zakażeń znów wzrasta. Zobacz, ile w Twoim mieście

PANDEMIA. W piątek, 9 kwietnia 2021 mamy 28 487 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, z czego 4 686 w woj. śląskim. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 768 osób. Jest to mniej niż dzień wcześniej (954), ale i tak sporo powyżej średniej.

📢 Budynek byłej szkoły przy ulicy Stalmacha pójdzie pod młotek?

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lublinieckiego radni zdecydowali o sprzedaży budynku byłej szkoły przy ulicy Stalmacha, którego powiat jest współwłaścicielem razem z miastem. O losie budynku zdecyduje decyzja Rady Miejskiej w Lublińcu.

📢 Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach

Na jaką pensję może liczyć pracownik sklepu, magazynu lub fabryki? Ile zarabiają pracownicy wykwalifikowani, a jak plasują się wynagrodzenia na recepcji? Przedstawiamy zarobki pracowników szeregowych.

📢 Przeciekająca Lubiteka za miliony. Porozstawiano w niej miski na wodę. Czy już udało się rozwiązać problem?

Miejski Dom Kultury w Lublińcu, to niejedyna instytucja kontrolowana w ostatnich 12 miesiącach. W ubiegłym roku Miejsko-Powiatową Bibliotekę w Lublińcu kontrolowali radni Rady Miejskiej. Okazało się wtedy, że obiekt przecieka. Sprawdziliśmy, czy udało się już naprawić te usterki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie