Półfinał Polska - Niemcy Zapis relacji live MINUTA po MINUCIE

ips
Półfinał Polska-Niemcy live MINUTA za MINUTĄ. Zapraszamy na tekstową relację live z meczu półfinału MŚ w siatkówce Polska - Niemcy. Startujemy o godzinie 20.30

Czwarty set 3-1

25-21 Wygrywamyyyyyyy. Super radość. Jutro finał. Szaleństwo w Spodku

23-20 Wlazły jednak jest dla nas kluczowy. Znowuuuuu Asss? A jednak... lekki aut

23-19 Mariuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusz Wlazłyyyyyyyyyyyyyyy! Aaaaaaaaaaaas!

22-19 Przebijamy się przez blok na lewym skrzydle. Piłka na aut. Serwuje Wlazły!

Gonią nas. 21-19. Dlaczego oni puszczają piosenkę "Mniej niż zero"

21-18 Najdłuższa akcja i walka. 7 wymian. Ostatecznie wygrywamy, był blok, ale piłka odbija się od głowy Niemca i aut. Brawo! Jeszcze tylko 4 punkty do finału!!!!

Krótka! Nowakowskiiiiiii! 20-18

18-17 Teraz za to Niemcy nas blokują na środku. Prosmy o challange. Niestety mają rację. Skończyły nam się już możliwości powtórek wideo

18-16 Znów my górą! Dwa ataki a tym ten teraz atomowy Wlazłęgo. Dosłownie zmiótł Niemca

16-16 Trzeci z często punktujących Niemców. Czyli Fromm a potem Kubiak źle blokuje (ręka w taśmę) i znów remis

No i tak ma być. Drzyzga robi czapę Kaliberdzie i mamy 16-14 na przerwie technicznej

14-14 Punkt za punktem. Wlazły teraz niestety w aut

13-13 No i co się dzieje? To mogła byc nasza kluczowa szansa. A tu pyk, pyk, pyk. 2 szybkie akcje, jeden błąd i już remis Dramat po prostu...

13-10 Aaaaaaaaaaaaaas MAriusza!!!!

12-10 Ale to było dobre. Najpierw Mika raz. Nie udało się, potem Mika dwa, nie udało się. W końcu Mika z Kłosem zblokowali prawe skrzydło Niemców

11-10 Może teraz!!! Najpierw Kłos skutecznie a teraz Niemcy błąd podwójnego odbicia i żółta kartka za dyskusję z sędzią. Czas da trenera Niemców

9-10 Ciągle Niemcy nie dają się przegonić. Zaczyna być nerwowo

8-8 Dwójkowa akcja Wlazły, Kubiak, Wlazł i jest. Po rękach, ale jest. Teraz serwuje Nowakowski

7-8 Trener stawia na Kubiaka. I dobrze. Atak z prawej potem Niemcy znów odbijają swój punkt. Przerwa

6-7 Fabian Drzyzga serwował. Leje się zniego pot niemiłosiernie. Niestety aut

5-6 Grozer atakuje rzadziej. Teraz bomba KAliberdy. Kolejna. To już jego 121 punkt w turnieju

4-5 Teraz ogromny pech. Niemcy zepsuli swoją szansę. Mamy piłkę za darmo i co? Pojedynczy blok na Wlazłym :(

4-4 Znowu punkt za punkt. Kiedy odskoczymy?

3-3 Więcej takich akcji. Bomba Wlazłego z serwu. Potem złe przyjęcie i blok naszych

2-3 Niemcy w aut. A widziałem tam asa. Ufffff, dzięki

1-3 Ajajajajaj. Dwa skuteczne ataki Niemców po dwóch długich wymianach

1-1 Gramy. Zaczynają Niemcy. Dwa ataki i punkt za punkt

Trzeci set 2-1

23-25 No niestety. My w drugim oni w trzecim. Tym razem dwa skuteczne ataki Niemców pod rząd i kończmy seta niestety przegrani :(

23-23 Ten Westphal serwuje tak sprytnie i lekko jak Zagumny kiedyś. Ale mimo kłopotów atakujemy po bloku i Wlazły utrzymuje nas na remisie

22-22 Niemcy cisną. Ale to co zrobił Nowakowski to cudo. Krótka piłka na pół tempa. Piękny atak

21-21 Jeeeeeeeeest! Wlazły wystawia dłoń i mamy remis

21-20 Kiwka Miki. Ale musimy teraz przycisnąć. Albo teraz albo sie nei uda!

21-19 Gubimy się, nie potrafimy się obronić

20-18 Oj ciężko będzie. Kaliberda wbija bombę w 2 metr

19-18 Mateusz Mika z kontry! Aczolwiek ten Kampa znów sprytnie serwował

19-17 Jest bardzo źle. Źle przyjmujemy zagrywkę i atakujemy bardzo nieudanie na aut

17-17 a chwilę potem Winiarski psuje zagrywkę i 17-18

No niestety. Kaliberda, blok 16-17

16-16 Znów oczy nas mylą. Wydawałoby się, że Wlazły zablokuje Grozera. I zablokował. Ale 2 cm na aut

16-15 Jezus Maria! Wydawałoby się, że aut i Niemcy prowadzą, ale nie... kamery pokazują, że po palcach bloku. Przerwa

15-15 Westhpal atakule po lewej i punktuje. Teraz serwuje. Po chwili próbujemy atakować a Niemcy nam... "czapa"

Aut za autem. U jednych i drugich 15-13

14-12 Udało się! Bomba Miki z prawej strony. Nareszcie. Wcześniej punkt dla Niemców

13-11 Ufffff. Znów im uciekamy. Ale strasznie się męczymy. Nie potrafimy od 5 minut skutecznie zaatakować kombinacyjnie

11-11 As Niemców. No, co za szczęściarze!

11-10 No i jest źle. Wlazły niby skutecznie, ale potem sędziowie i... dotknięcie siatki

11-9 Kłos na aut w serwie

Antiga prosi o czas. Nie możemy zrobić takiego błędu jak set temu

Chłopaki? Dlaczego??? Znów błąd. Zatorski źle przyjmuje i już tylko 10-8. A była 5-punktowa przewaga

11-6 W akcji słynny sędzia z Iranu. Sprawdza, gwizda, zmienia decyzję. Jednak 10-7

9-5 Punkt dla Polski przed przerwą. Po przerwie atomowy atak Wlazłego. Jest dobrze

7-5 Absolutnie przepiękny atak Miki z drugiej linii. Zaczynamy grać w końcu kombinacyjnie i z zaskoczenia

6-5 Niewiele brakło, by obronilibyśmy atak Niemców. Zabrakło centrymetrów

5-4 As serwisowy Mariusza Wlazłęgo. Ale bomba!!!!!

4-4 Niemcy też się gubią. Pod siatką plączą im się ręce

3-4 dla Niemców. Niestety, gubimy sie w ataku

2-1 Wlazły po palcach Niemców na aut

Gramy. Tradycyjnie zaczynamy od 1-1

Drugi set 2-0

28-26 Zawał serca! Dwa cudowne ataki Polaków po prawej. Dwa bloki Niemców, ale na aut. Wygrywamy drugiego seta. Ufffffff

26-26 Nerwy. Wydawałoby się, że Niemcy robią nam "czapę", ale nie - piłka po ich bloku mocno na aut.

25-26 Grozer atakuje, nasz pdowójny blok skuteczny, ale.. centymetr na aut

25-25 Błąd Polaków, błąd Niemców w zagrywce. Kłos serwuje

24-24 Jezus Maria, jakie zamieszanie. Bronimy nogą, przebijamy. Błąd Niemców, przekraczają siatkę ręką

23-24 No i po co te nerwy? Była taka przewaga. A teraz... piłka setowa dla Niemców

23-22 Wlazłyyyyyy! z prawej po skosie

22-22 Najpierw Grozer psuje zagrywkę, ale potem atakuje mocno ze skrzydła

21-21 Grozer! Szkoda słów...

21-20 Co się dzieje. Niemcy doskakują do nas na 1 punkt. Kolejna przerwa Polaków

No niestety. As serwisowy Niemców. Już tylko 20-18 i trener Antig prosi o przerwę

20-17 Przewaga się zmniejsza. Oby nie za bardzo

18-12 Wygląda na to, ż ekontrolujemy na razie bezpieczną przewagę. Cios za cios

17-10 Niemcy coś dużo w tym secie atakują w aut. Znów aut i to spory

16-10 No musimy już to wygrać. Kolejny punkt dla nas. NA przerwę techniczną schodzimy prowadąc 16-10. Ale radość kibiców. Niemcy trochę wkurzeni. Zwłaszcza ich trener

15-9 Szósty punkt z rzędu!!! Ale seria. Kaliberda ma dziurawe ręce. Piłka przechodzi przez jego palce

14-9 Ale długa wymiana piłki. W końcu po 4 akcji Winiarski po bloku na aut

13-9 Grozer się myli? Ogromny aut. Metr ponad Polakami. Chwilę potem blokujemy go. Załamany schodzi

Niemcy proszą o czas. Prowadzimy 11-9

10-9 Najpierw Kaliberda przebija się przez nasz potrójny blok, potem Grozer sie myli na zagrywce

8-8 Co się dzieje? Gunther zdobywa punkt po zagrywce. Błędnie przyjmujemy

8-7 Ten Grozer jest niesamowity. Przebija nasz podwójny blok. Chwilę potem w kolejnej akcji Niemcy blokują pojedynczym atakiem

8-5 Super! Niemcy bardzo na aut. Idziemy na przerwę techniczną z dobrą zaliczką

6-4 Lukas Kampa nieźle serwuje, ale Mika uderza po bloku

4-3 Co ten Grozer wyprawia. Teraz z prawego skrzydła gwódź po przekątnej

4-2 Dobrze. Po ataku Wlazłego, Niemcy zbijają znwó na aut. Świetna zagrywka

3-2 Zatorski świetnie przyjmuje atak. Aż fruwał. A potem Kaliberda na aut!

2-2 Kłos ze środka. I znó punkt za punkt

1-1 Zaczynają punktować Niemcy a potem my. Grozer ma niesamowitą się

Pierwszy set 1-0

Udało się! Błąd Niemców w przyjęciu, nasi tylko tknęli piłkę tuż nad siatką. Wygrywamy 26-24

25-24 Niemcy remisują, potem atakuje Grozer. Ale... super! Niemcy dotykają siatki ipunkt dla nas. Znów setbol

24-23 Jeeeeest, Niemcy atakują na aut. Jest setbol

23-23 Punkt za punkt, akcja za akcję. Wracają na boisko Wlazły i Drzyzga. Grozer ciągle nas rozbija

22-21 Kaliberda w aut. Prawie w boisko

21-21 No niestety. Znów nasz błąd. A potem Niemiec w siatkę serw

20-20 Karol Kłos na aut. Niemcy gonią

20-18 Ale seria Polaków. Akcja za akcją a teraz as. Prowadzimy!

17-17 Brawo Mika! Blokuje Grozera i potem następna akcja Polaków

15-17 Winiarski, Kłos. W sam środek. Chwilę potem jednak podobnie Niemcy

14-16 Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy, przegrywając wciąż 2 pkt.

13-14 Mariusz Wlazły! On sobie akurat radzi dobrze na lewej flance

12-14 Znów nam uciekają Niemcy. Źle bronimy, źle blokujemy

12-12 Ale teraz się akurat myli. Aut

11-12 Grozer niestety jest tak dobry, jak się o nim mówi

10-10 Brawo Mika i Kłos! Mamy remis

8-10 Wciąż prowadzą Niemcy. Dziwny to mecz. Jedni i drudzy popełniają sporo błędów

6-8 Odrabiamy straty! Udało się obronić atak Niemców. Serw 130 km/h !!!

Warto również przeczytać:

Fotogaleria z Katowic: Tak przywitało miasto kibiców pzed meczem Polska - Niemcy