Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych goniły (skutecznie) Sosnowiec

Paweł Gołębiowski

Piłkarki AZS PWSZ zremisowały u siebie 2:2 z Czarnymi Sosnowiec. Zespół z Sosnowca jest głównym rywalem wałbrzyszanek w walce o podium ekstraligi kobiet. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce stawce, a AZS PWSZ ma o jeden punkt mniej i jest czwarty. Prowadzi Górnik Łęczna, który ma w dorobku 41 punktów, drugi jest Medyk Konin. Medyk i Czarni mają na koncie po 35 punktów.
Akademiczki z Wałbrzycha wygrywając z drużyną z Sosnowca mogły zatem poprawić swoją pozycję w tabeli. Było to jednak bardzo trudne zadanie. Czarni to silny zespół. W pierwszej rundzie sezonu wygrał u siebie z wałbrzyszankami 4:2. Teraz, w drugiej ligowej kolejce na wiosnę, objął prowadzenie w 28. minucie. Gola strzeliła Paricia Hmirova, reprezentantka Słowacji. Prowadzenie Czarnych 1:0 utrzymało się do końca pierwszej połowy. Gospodynie, które dążyły do wyrównania bramkę na 1:1 zdobyły tuż po zmianie stron – w 50. minucie. Małgorzata Mesjasz wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłała piłkę do siatki.
Trwała zacięta walka przy silnym wietrze i padającym deszczu. Jednak to ekipa z Sosnowca, w 70. minucie, ponownie objęła prowadzenie po tym jak Hmirova wykorzystała rzut karny.
Wałbrzyszanki znowu musiały gonić rywalki. Było ciężko, ale udało się. W 88. minucie gola dającego wyrównanie 2:2 strzeliła Martyna Zańko.