Pedagog na czele

Żaneta Gajda
Lider i Student walczyli o każdy punkt z prawdziwym poświęceniem.
Na tydzień przed zakończeniem rozgrywek Amatorskiej Lublinieckiej Ligi Siatkówki wyraźnie na prowadzenie wysunęły się trzy drużyny. Zwyciężyli najlepsi W ubiegłą sobotę, jako pierwszy, odbył się mecz prowadzącego w ...

Na tydzień przed zakończeniem rozgrywek Amatorskiej Lublinieckiej Ligi Siatkówki wyraźnie na prowadzenie wysunęły się trzy drużyny.
Zwyciężyli najlepsi
W ubiegłą sobotę, jako pierwszy, odbył się mecz prowadzącego w tabeli Pedagoga z zajmującą ostatnie miejsce drużyną Walki Strong. Lepiej jednak dmuchać na zimne, więc aby ustrzec się zaskakującej niespodzianki, Pedagog wystawił swój najmocniejszy skład. Mimo iż siatkarze Walki poczynili duże postępy, to w tym spotkaniu nie mieli szans. Pedagog wygrał z łatwością 3:0 (25:14, 25:9, 25:6).

W drugim meczu po przeciwnych stronach siatki ustawiły się Orły Swobody i Dobre Okna. Dla tych drugich był to chyba najlepszy ich występ w lidze. Orły wygrały dwa pierwsze sety 25:17 i 25:17. To zwycięstwo jednak osłabiło trochę koncentrację zawodników i Dobre Okna wygrały niespodziewanie trzeci set 25:18. Walczące o drugie miejsce Orły wzięły się ostro do gry i wygrały czwartego seta 25:20, a cały mecz 3:1.

Walczyli o punkty

Najbardziej emocjonujące było jednak ostatnie spotkanie, spośród rozgrywanych tego dnia. Grał Lider Lubliniec ze Studentem-Panaceum, wydawało się, że plasujący się wyżej w tabeli Student wygra bez problemu. Pierwszego seta rzeczywiście wygrał 25:19. W drugim secie jednak Lider zmienił skład i wygrał 25:16. Trzeci set znowu należał do Studenta 25:19. Walczącej o drugie miejsce drużynie zależało, by obyło się bez tie breaka. Ale również siatkarze Lidera, którzy mają apetyt na 3. miejsce, nie chcieli poddać się łatwo i po bardzo wyrównanej walce wygrali 26:24. Wywołało to kłótnie pomiędzy zawodnikami Studenta i źle radzili sobie w piątym secie. Jednak przy stanie 14:10 dla Lidera jego siatkarze zaczęli grać dużo gorzej i Student wygrał 16:14.