Orzeł pokonał Skalnika Gracze

Bartłomiej Romanek
Orzeł Psary-Babienica odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Henryka Sobali wygrali 2:0 w Graczach ze Skalnikiem i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Przed tygodniem pisaliśmy, że mecz ze Skalnikiem tak naprawdę toczy się o 6 punktów, bo przegrany zakotwiczy na dłużej w strefie spadkowej, a zwycięzca awansuje o kilka miejsc w ligowej tabeli. Ta świadomość chyba sparaliżowała piłkarzy obydwu drużyn, bo pierwsza połowa meczu w Graczach była słaba. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

W drugiej połowie więcej determinacji, a przede wszystkim umiejętności pokazał Orzeł, który w ostatnich minutach zdobył dwie bramki. W 71 min. Orzeł objął prowadzenie po bramce Kamila Kopańskiego. Kwadrans później wynik meczu ustalił Piotr Mazur.

W meczu ze Skalnikiem Orzeł wystąpił w składzie: Suchański, Sobala, Popiel, Mosler, Mazur, Staniek (64. Glafik), Mużyłowski, Kowalczyk, Polis (88. Janusz), Kajda (67. Kopański), Urbaińczyk (78. Górnicki).

W sobotę Orzeł zmierz się przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice Śląskie i ma szansę na zwycięstwo, które pozwoli Orłowi i umocnić się w środkowej części tabeli. Pniówek zdobył bowiem dotychczas tylko 8 punktów i jest dopiero czternasty. Na dodatek w ostatniej kolejce Pniówek przegrał u siebie 0:1 z ostatnim w tabeli KS-em Krasiejów.

W dziewiątej kolejce trzeciej ligi do największej niespodzianki doszło w Bielsku-Białej, gdzie Stal przegrała z Polonią Łaziska Górne.
Inne wyniki: Start Bogdanowice – MKS Myszków 1:1, Pniówek Pawłowice Śląskie – KS Krasiejów 0:1, LZS Leśnica – Energetyk ROW Rybik 2:3, Victoria Chróścice – Oderka Opole 1:0, BKS Stal Bielsko-Biała – Polonia Łaziska Górne 1:2, Rozwój Katowice – LZS Piotrówka 3:0, Skałka Żabnica – Victoria Częstochowa 0:0.