Orzeł minimalnie przegrał z liderem

Bartłomiej Romanek
Orzeł Psary-Babienica przegrał w Żabnicy ze Skałką 0:1, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Orzeł postawił liderowi twarde warunki, a gdyby był skuteczniejszy, to w Żabnicy mogło dojść do dużej niespodzianki.

Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków Skałki. W pierwszych minutach spotkania kilka razy zakotłowało się pod bramką Orła.

Podopieczni Henryka Sobali starali się wyprowadzać groźne kontrataki, po których bliscy szczęścia byli Aleksander Mużyłowski i dwukrotnie Tedeusz Urbainczyk.
W 20 min. w polu karnym Orła Sebastian Gielza zahaczył nogą Piotra Mazura. Sędzia zdecydował sie podyktować rzut karny. Ta decyzja wywołała duże kontrowersje. Karnego pewnie na gola zamienił Vladimir Vesely, wyprowadzając Skałkę na prowadzenie. Jak się okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

W drugiej połowie zespołem lepszym był Orzeł, który stwarzał więcej okazji strzeleckich. Henryk Sobala niecelnie uderzył, a uderzenie Dawida Moslera kapitalnie obronił bramkarz gospodarzy.

Najbliżej szczęścia był wyjątkowo aktywny w tym meczu Tadeusz Urbainczyk, ale w 75 min. trafił z 5 metrów w poprzeczkę. Orzeł do końca atakował, usiłując wyrównać, ale drużynie Skałki udało się dowieźć korzystny wynik do końca spotkania i do niespodzianki nie doszło.

Orzeł w Żabnicy zagrał w składzie: Suchański, Sobala, Gad, Mosler (85. Górnicki), Mazur, Staniek (55. Glafik), Mużyłowski, Kowalczyk, Polis (80. Janusz), Urbaińczyk, Kajda (60. Popiel).

Orzeł w 13 spotkaniach wygrał 5 spotkań, 3 zremisował i 5 razy przegrał. Z 18 punktami Orzeł zajmuje w trzeciej lidze siódme miejsce. Do lidera traci 13 punktów. Do czwartej pozycji zajmowanej przez Oderkę Opole, Orzeł traci tylko 4 punkty.

W najbliższą niedzielę Orzeł zagra w Piotrówce. Rywal ma jeden punkt mniej i jest dziesiąty, ale w ostatniej kolejce błysnął formą, pokonując a z 4:1 MKS Myszków. Mecz w Piotrówce będzie miał duże znaczenie, bo zwycięzca zapewni sobie znacznie spokojniejszą przerwę przed rudną jesienną.

W innych spotkaniach na uwagę zasługuje zwycięstwo Rozwoju Katowice prowadzonego przez Mirosława Smyłę z wiceliderem Energetykiem ROW Rybnik. Porażki doznała także trzecia w tabeli BKS Stal Bielsko-Biała.

Inne wyniki trzeciej ligi: LZS Leśnica – Polonia Łaziska Górne 1:2, Skalnik Gracze – Victoria Chróścice 1:1, Pniówek Pawłowice Śląskie – BKS Stal Bielsko-Biała 1:0, Start Bogdanowice – Oderka Opole 0:1, Rozwój Katowice – Energetyk ROW Rybnik 3:1, Victoria Częstochowa – KS Krasiejów 1:0, LZS Piotrówka – MKS Myszków 4:1.