Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Orszak Trzech Króli 2023 w Lublińcu. Aktorzy Teatru po Pracy spisali się! Zobacz zdjęcia

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Orszak Trzech Króli w Lublińcu
Orszak Trzech Króli w Lublińcu Czesława Włuka
Orszak Trzech Króli 2023 w Lublińcu. Tym razem z bliska przyglądamy się głównym postaciom tego misterium, w którego realizację czynnie włączyli się aktorzy z Teatru po Pracy.

Trzy orszaki w trzech kolorach, każdy prowadzony przez Króla na koniu spotkały się na lublinieckim Rynku, gdzie aktorzy „Teatru po pracy” odegrali na balkonie Szkoły Muzycznej scenę spotkania Trzech Króli u króla Heroda. Po tym artystycznym spektaklu Orszak wyruszył do kościoła św. St. Kostki, gdzie Trzej Królowie, w rolę których wcielili się proboszczowie parafii lublinieckich złożyli dary Świętej Rodzinie. Podczas wspólnego kolędowania wystąpił chór dziewcząt ze szkoły katolickiej, zespół muzyczny ze szkoły muzycznej oraz przedszkolaki z sekcji Miejskiego Domu Kultury. Podczas uroczystości starosta Joachim Smyła i wiceburmistrz Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą koronę. Z rąk proboszcza o. Tomasza Woźnego OMI nagrody odebrały przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie na Gwiazdę Betlejemską. Zobaczcie ją na zdjęciach Czesławy Włuki.

Orszak Trzech Króli w Lublińcu

Orszak Trzech Króli 2023 w Lublińcu. Aktorzy Teatru po Pracy...

Teatr po Pracy powstał jesienią 2013. Jak informuje lubliniecki dom kultury, wszystko zaczęło się od obchodaów 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, które zostały uczczone spektaklem „Szyjemy kulturalnie”. To właśnie po jego wystawieniu pod adresem reżyser Agnieszki Raj-Kubat i dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki, popłynęła lawina słów uznania i gratulacji. Ten sukces sprawił, że przy kolejnym spotkaniu tych dwóch pań powstała idea, aby stworzyć teatr dla dorosłych amatorów. „Teatrem po Pracy” nazwała go Karolina Groblińska i tak zostało.

Po co powstał „Teatr po Pracy”?

„Teatr po pracy” to spotkania dla dorosłych, którzy pasjonują się teatrem i chcą się w tym kierunku rozwijać. To odpowiedź na prośby osób dorosłych, które potrzebują twórczego działania, zabawy w teatr, rozwijania swoich zainteresowań z młodości lub odkrywania „czegoś” na nowo. Bo kto powiedział, że teatralne warsztaty są tylko dla dzieci?

Na zajęciach realizowane są ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski, czyli m.in. dykcję, koncentrację uwagi, świadomość ciała jako środka wyrazu, poczucie rytmu, umiejętność współpracy z drugim aktorem na scenie. Ponadto zespół pracuje nad scenariuszem do konkretnego przedstawienia.

„Teatr po pracy” tworzą ludzie w różnym wieku i różnych profesji, którzy nie są pozbawieni talentu. To prawie trzydzieści osób, które świetnie się bawią, dogadują i wspólnie tworzą. Są wśród nich m.in.: sprzedawca, kierownik, pielęgniarka, dziennikarz, uczniowie i nauczyciele. I choć między najstarszym, a najmłodszym uczestnikiem jest pół wieku różnicy, są bardzo zgraną grupą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto