18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie macie jeszcze planów na majówkę? Rozejrzyjcie się po okolicy, gdzie Wam będzie lepiej?

KOZ
Powiat lubliniecki jest jednym z najpiękniejszych zakątków woj. śląskiego i dla wielu jego mieszkańców stanowi miejsce, gdzie można uciec przed zgiełkiem zatłoczonych aglomeracji śląskich. To idealne miejsce na majówkę.

Powiat lubliniecki to miejsce pełne urokliwych zakątków. Aż 51 proc. jego powierzchni, pośród których znaleźć można wiele akwenów, nadających przepiękny charakter krajobrazowi.

Ziemia Lubliniecka wchodzi w skład północnej części Wyżyny Śląskiej. Ograniczona jest górnymi biegami rzek: Małej Panwi i Liswarty.

Posiada bardzo dobre warunki dla rozwoju turystyki. Położenie w otoczeniu lasów, licznych zbiorników wodnych, parku krajobrazowego, rezerwatów i pomników przyrody, ciekawych zabytków sprzyja podejmowaniu zarówno aktywnego jak i biernego wypoczynku.

W pięknym kompleksie pałacowo-parkowym w Koszęcinie ma swoją siedzibę Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Znany ze wspaniałych, barwnych koncertów, zachwyca publiczność w kraju i zagranicą.

Powiat lubliniecki to również liczne rezerwaty przyrody: Cisy w Łebkach, Cisy nad Liswartą, Rajchowa Góra, Łęg nad Młynówką, Jeleniok-Mikuliny, użytki ekologiczne: Bagno w Jeziorze, Jeziorko, pomniki przyrody ożywionej: klon jawor w Olszynie i nieożywionej: Diabelski Kamień.

Przez obszar Ziemi Lublinieckiej przebiega kilka szlaków turystycznych: Szlak Józefa Lompy, który łączy miejscowości związane z jego życiem i działalnością, Szlak Pomników Przyrody (rododendronów), na trasie którego można podziwiać liczne drzewa pomnikowe oraz Szlak Powstań Śląskich, który poprowadzony został przez tereny bardzo urokliwe pod względem krajobrazowym i o wielkich wartościach historycznych związanych z powstaniami śląskimi.

Dzięki bardzo dużej liczbie zabytków turystyka rekreacyjna może być połączona z turystyką edukacyjną. Szlaki turystyczne prowadzą do miejsc związanych z bogatą tradycją regionu.

Prawie w każdej miejscowości naszego powiatu są pałace, dworki, budynki architektury folwarcznej i inne obiekty, a w architekturze sakralnej znajdziemy unikatowe w swym kształcie i formie drewniane kościoły w Boronowie, Koszęcinie, Bruśku, Cieszowej, Woźnikach, Lublińcu, Gwoździanach i Sadowie. Wszystkie, postawione przed wiekami, stoją zatopione w zieleni wiekowych lip, dębów i kasztanowców.

Po co szukać dalej, gdy u nas jest tak pięknie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto