Nasi karatecy w komplecie stanęli na podium Pucharu Polski

Bartłomiej Romanek
Nasi karatecy wywalczyli w Jeleniej Górze aż pięć miejsc na podium
Nasi karatecy wywalczyli w Jeleniej Górze aż pięć miejsc na podium fot. Archiwum klubu.
Dobrze rozpoczęli nowy sezon zawodnicy Lublinieckiego Klubu Oyama Karate. Podczas zawodów kolejnej edycji Pucharu Polski cała piątka reprezentująca nasze miasto stanęła na podium.

Zawody Pucharu Polski Oyama PFK "Oyama Top 2009" odbyły się w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Karatecy rywalizowali w konkurencji knockdown oraz Pucharu Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w konkurencji semi-knockdown.

W tej dwudniowej imprezie udział wzięło około 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów karate z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów w godzinach przedpołudniowych odbyła się konkurencja semi-knockdown, w której wystartował, debiutujący wśród seniorów reprezentant Lublinieckiego Klubu Oyama Karate Tomasz Styczyrz. Po dobrych walkach eliminacyjnych w ćwierćfinałach, zdobył ostatecznie brązowy medal.

Po południu odbyła się prestiżowa konkurencja knockdown z udziałem najbardziej utytułowanej zawodniczki naszego Klubu. W kategorii powyżej 60 kg Anna Kołodziej - Plewka po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom zajmując pierwsze miejsce. Anna Kołodziej-Plewka jest na co dzień instruktorką grupy początkującej, pracująca jako nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu.

W drugim dniu zawodów odbył się Puchar Polski juniorów, w którym udział wzięło trzech naszych zawodników. Złoty medal zdobyła coraz lepiej radząca sobie na macie Justyna Cyrulik. Nasza zawodniczka stoczyła bardzo ładne i twarde pojedynki m.in.: z kilkanaście kilogramów cięższą zawodniczką z Katowic oraz zeszłoroczną triumfatorką tych zawodów z Rzeszowa.

Srebro przypadło najmłodszemu stażem reprezentantowi Lublinieckiego Klubu Oyama Karate Rafałowi Swatowi, który w pięknym stylu pokonał dwóch zawodników w eliminacjach i ćwierćfinale, ale uległ w finale po dwóch dogrywkach utytułowanemu zawodnikowi z Kozienic. Również w tej kategorii trzecie miejsce zajął Dawid Nahajowski. - To dopiero początek sezonu startowego. Najważniejsze zawody będą trwały aż do maja. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z występu w Jeleniej Górze - mówi nam Bogusław Plewka, prezes Lublinieckiego Klubu Oyama Karate.

Wyniki Pucharu Polski w Jeleniej Górze: Knockdown kobiety, kat. powyżej 60 kg: 1. Anna Kołodziej (Lubliniec), 2. Anna Jermaków (Kraków Oyama), 3. Marta Szostak (Warszawa Tygrys), 4. Florczyk Joanna (Sosnowiec)

Seniorzy semiknockdown, kat. do 80 kg: 1. Kisiel Jarosław (Białystok), 2. Musielewicz Michał (Kozienice), 3. Wanat Amadeusz (Brzeszcz), 3. Styczyrz Tomasz (Lubliniec)

Juniorki starsze, kat. powyżej 60 kg: 1. Justyna Cyrulik (Lubliniec), 2. Natalia Smolarz ( Rzeszów), 3. Agnieszka Smogur (Koszalin), 4. Paulina Gwizdoń (Katowice Goliat)

Juniorzy starsi, kat. do 70 kg: 1. Damian Krok (Kozienice), 2. Rafał Swat (Lubliniec), 3. Dawid Nachajowski (Lubliniec), 3. Witek Mateusz (Rzeszów).