Na wpół zdalna sesja Rady Powiatu Lublinieckiego. Radny upomniał Zarząd za brak maseczek

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Na wpół zdalna sesja Rady Powiatu Lublinieckiego. Radny upomniał Zarząd za brak maseczek
Na wpół zdalna sesja Rady Powiatu Lublinieckiego. Radny upomniał Zarząd za brak maseczek arc
Udostępnij:
W środę 19 stycznia zwołano XXIV sesję Rady Powiatu w Lublińcu. Radni – ze względów bezpieczeństwa - obradowali w trybie zdalnym. Część z nich była jednak razem w budynku starostwa w Lublińcu i to początkowo bez maseczek.

Środowa sesja Rady Powiatu Lublinieckiego nie wyróżniłaby się niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że została zwołana w trybie zdalnym. Jednak część radnych, którzy są członkami Zarządu Powiatu Lublinieckiego, uczestniczyła w sesji będąc w tym samym pomieszczeniu. Jak zwrócił uwagę radny Julian Werner, nie mieli na sobie maseczek. Lekko skonsternowani radni założyli jednak szybko maseczki i przeszli do kolejnych punktów programu sesji.

To nie pierwsza sytuacja, w której radny Werner zwraca uwagę na brak konsekwencji w stosowaniu obostrzeń sanitarnych przez władze samorządowe. Wcześniej skrytykował zorganizaowane przez miasto Lubliniec posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w Lublińcu, podczas którego, jak wynikało z relacji fotograficznej miasta, nie stosowano się do noszenia maseczek.

- Zdaję sobie sprawę, że spotkanie miało miejsce w czasie występowania stanu epidemii COVID-19, a co się z tym wiąże - w okresie obowiązkowego przestrzegania określonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Zapewniam jednak, że ze strony organizatorów spotkania, którym było Biuro Związku Miast Polskich, dołożono wszelkich starań w zakresie przestrzegania przez uczestników spotkania obostrzeń wynikających ze stanu epidemii. Odnośnie nielicznych sytuacji, w których uczestnicy występowali bez maseczek, należy wskazać, że były to sytuacje, które opisuje §25 ust. 6 wymienionego przez państwa Rozporządzenia z dnia 6 maja 2021 - tłumaczył wtedy burmistrz Lublińca.

Przypomnijmy, że w piątek 21 stycznia w powiecie lublinieckim odnotowano 91 przypadków zakażenia koronawirusem, kiedy tydzień wcześniej było ich 43.

Nad czym obradowali radni Rady Powiatu Lublinieckiego?

Starosta przedstawił m.in. sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym. Sesja w głównej mierze dotyczyła spraw związanych z budżetem powiatu. W związku z tym podjęto uchwałę w sprawie zmiany uchwały Nr 302/XXIII/2021 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie uchwalenia budżetu powiatu lublinieckiego na 2022 rok, uchwałę w sprawie zmian do budżetu Powiatu Lublinieckiego na 2022 r. oraz uchwałę w sprawie zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lublinieckiego na lata 2022 – 2032.

Ponadto radni głosowali nad uchwałą w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Powiatu na 2022 rok oraz w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2022 rok.

Starosta Joachim Smyła poinformował radnych o trwających pracach nad wnioskami, które powiat planuje złożyć, by uzyskać dofinansowanie do inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wspominał o wnioskach dotyczących inwestycji drogowych na terenach poszczególnych gmin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie