Lubliniecki Klub Oyama Karate z trzema złotymi medalami Mistrzostw Polski

AKC
Zawodnicy Lublinieckiego Klubu Oyama Karate zdobyli 3 złote medale w XVIII Mistrzostwach Polski OYAMA KARATE w Piotrkowie Trybunalskim/Moszczenicy.

W zawodach wystartowała rekordowa liczba 400 zawodników z 42 klubów Oyama i 3 Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był sensei Dariusz Szulc z Piotrkowa, 3 dan. Ze względu na rekordową liczbę startujących walki odbywały się na 3 matach jednocześnie przez całe dwa dni.

W pierwszym dniu zmierzyli się kadeci i juniorzy młodsi oraz seniorzy w knockdown, w niedzielę natomiast juniorzy i juniorzy starsi oraz seniorzy semi-knockdown.

Walki były twarde i bardzo widowiskowe zarówno w seniorach w konkurencji knockdown jak i w juniorach, gdzie zawodnicy Lublinieckiego Klubu Oyama Karate wypadli bardzo dobrze. W bardzo ładnym stylu złote medale i tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Wiktoria Michalska, Wiktor Beneś i Jakub Kałmuk, brązowe medale przypadły Mariuszowi Sukmanowskiemu i Zbigiewowi Przywarze (senior knockdown), czwarte miejsca zajęli Radek Wójcik, Joanna Michalska oraz Sebastian Zawada. Pozostali zawodnicy pomimo walecznej postawy po zaciętych pojedynkach odpadli w fazie eliminacyjnej turnieju.

Dzięki wynikom osiągniętym w bieżącym sezonie startowym dwie zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate zostały zakwalifikowane do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy OYAMA IKF, które odbędą się w dniach 25-26 czerwca w Witebsku na Białorusi.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio