Lubliniec. Pożegnanie absolwentów Mickiewicza. Trwa matura 2022

PC
Lubliniec. Pożegnanie absolwentów Mickiewicza. Trwa matura 2022
Lubliniec. Pożegnanie absolwentów Mickiewicza. Trwa matura 2022 arc Powiat Lubliniecki/ Daniel Dmitriew
Udostępnij:
Sto procent maturzystów (108 uczniów) ukończyło w roku szkolnym 2021/2022 I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele Powiatu, Rady Rodziców, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz młodzież.

- Wkroczyliście w przełomowy moment Waszego życia. Stoicie właśnie przed koniecznością dokonania wyboru dalszej ścieżki - nie tylko edukacyjnej – także ścieżki życiowej. Szkoła, pracujący tu nauczyciele zrobili wszystko, żeby przygotować Was do roli studenta oraz pracownika, mających wszechstronne kompetencje potrzebne na rynku pracy, którzy potrafią elastycznie i adekwatnie do trendów planować swój rozwój zawodowy, widzą swoje szanse na sukces i wiedzą jak go osiągnąć. Wykorzystajcie to w osiąganiu Waszych celów – mówiła Sylwia Fronczek, sekretarz Powiatu.

Tegoroczna uroczystość pożegnania absolwentów była szczególnie radosna ponieważ po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wszyscy mogli spotkać się i świętować wspólnie tak doniosłe wydarzenie.

Do opuszczających szkołę uczniów skierowane zostały słowa podziękowania i uznania za trzy lata nauki, zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach, konkursach, debatach, zawodach, wszelkiego rodzaju imprezach artystycznych, za realizację różnych projektów, za działalność charytatywną i aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim.

W bieżącym roku szkoła może pochwalić się wspaniałymi wynikami – aż 27 uczniów ukończyło naukę z wyróżnieniem – ze średnią ocen 4,75 i powyżej, 11 uczniów otrzymało nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe, a podczas uroczystości wręczono ogółem 43 nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za zaangażowanie w życie szkoły i na rzecz środowiska lokalnego.

29 kwietnia naukę zakończyli uczniowie klasy IIIA, której wychowawczynią była Mariola Kucharczyk, uczniowie klasy IIIB, w której wychowawstwo sprawowała Dorota Niwergol, uczniowie klasy IIIC, w której obowiązki wychowawcy sprawowała Mirosława Popko oraz klasa IIIF, w której wychowawcą był Rafał Grześkowiak.

Lubliniec. Pożegnanie absolwentów Mickiewicza. Trwa matura 2022

Lubliniec. Pożegnanie absolwentów Mickiewicza. Trwa matura 2022

Matura 2022 w Lublińcu

Trwają matury. Uczniowie rozpoczęli egzaminy tradycyjnie od języka polskiego i matematyki. Potem były języki obce i egzamin na poziomie rozszerzonym. Jak mówi wicestarosta Tadeusz Konina tegoroczny egzamin dojrzałości, w odróżnieniu od tych z ostatnich lat, które przebiegały w reżimie sanitarnym, przebiega typowo, bez żadnych zakłóceń. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa grono nauczycieli i członkowie komisji egzaminacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie