MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec: Policja apeluje: Nie pozwólmy zamarznąć zwierzętom

Bartłomiej Romanek
Podczas zimy osoby bezdomne, samotne, często będące pod wpływem alkoholu, narażone są na wychłodzenie organizmu. Policjanci sprawdzają miejsca przebywania takich osób i udzielają pomocy. Pamiętajmy także, że podczas mrozu cierpią zwierzęta. Ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje właścicieli czworonogów do zapewnienia im pomieszczenia chroniącego przed zimnem.

Obowiązująca Ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje opiekunów do zagwarantowania im właściwych warunków. Jeśli pies trzymany jest na zewnątrz, podczas mrozów należy wpuścić go chociażby do garażu, lub innego pomieszczenia. Wyziębienie może bowiem prowadzić do śmierci zwierzęcia. Pamiętajmy również o pożywieniu i wodzie – wystawiane na zewnątrz szybko zamarznie i będzie niezdatne do spożycia, dlatego podawane powinno być ciepłe, a woda co jakiś czas wymieniana.

Być może to wydaje się oczywiste, ale w okresie zimowym, organizacje działające na rzecz pomocy zwierzętom przyjmują wiele zgłoszeń, które wskazują, że potrzeby zwierząt domowych są dla ludzi często niejasne.

Są zgłoszenia o psach przymarzniętych przed sklepami, zamarzniętych w ogrodach czy nieocieplanych budach, a biorąc pod uwagę, że do inspektorów OTOZ-u i mundurowych dociera informacja tylko o części przypadków, można domniemywać, że skala problemu jest dużo większa.

Na zdjęciach: Filipek, Nora i Rózia. Pieski czekają na adopcję, informacje pod numerem: 793-147-805.
Wszelkie nieprawidłowości, jakie zauważymy, należy niezwłocznie zgłosić lokalnej organizacji zajmującej się zwierzętami i/lub policji. Trzymanie zwierząt w złych warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu jest łamaniem ustawy o ochronie zwierząt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto