Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec: Krynicki Recykling oficjalnie jest już otwarty [ZDJĘCIA]

AKC
Lubliniec: Otwarcie zakładu Krynicki Recykling
Lubliniec: Otwarcie zakładu Krynicki Recykling Fot. Aneta Kaczmarek
Lubliniec: Krynicki Recykling, zakład uzdatniania stłuczki szklanej, dziś w południe został oficjalnie otwarty. To pierwszy podmiot, który uruchomił działalność na terenach KSEE w tym rejonie.

Dziś w południe na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublińcu, został uroczyście otwarty zakład uzdatniania stłuczki szklanej – najnowsza inwestycja firmy Krynicki Recykling. To jednocześnie pierwszy podmiot, który uruchomił działalność na terenach KSEE w tym rejonie.

Nakłady poniesione na budowę tego zakładu wyniosły około 40 mln zł, z czego znaczną część – 19 mln stanowiła dotacja Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki tej inwestycji pracę znalazło już ok. 30 osób, w tym 6 w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.

– Zakład w Lublińcu jest obecnie w fazie rozruchu technologicznego. Czekamy już tylko na ostatnie pozwolenie nadzoru budowlanego, jednak z technicznej perspektywy inwestycja jest już gotowa w 100 proc. do rozpoczęcia działalności komercyjnej – mówi Adam Krynicki, Prezes Zarządu Krynicki Recykling S.A. -Zakład w Lublińcu jest elementem realizacji naszej długofalowej strategii umacniania pozycji lidera rynku odzysku stłuczki szklanej w Polsce. Środki pozyskane od inwestorów z emisji akcji, uzyskane w ostatnich latach dotacje oraz inwestycje Spółki w prace badawczo-rozwojowe pozwoliły na opracowanie najlepszej w Europie technologii oczyszczania szkła opakowaniowego – dodaje Adam Krynicki.

Moce przerobowe zakładu w Lublińcu wynoszą 200 tys. ton, co podnosi ogólną zdolność produkcyjną Spółki o ponad 50 proc. Nowy zakład jest najnowocześniejszy w kraju i jako jedyny w Europie posiada technologię pozwalającą na separację kolorystyczną stłuczki szklanej o granulacji od 3 mm. To autorski projekt działu badawczego Krynicki Recycling, który został opatentowany przez firmę.

– Właśnie udowodniliśmy, że nakłady na badania i rozwój to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mamy możliwość wykorzystania naszej 15-letniej wiedzy technologicznej, a także zyskujemy przewagę konkurencyjną, umacniając swoją pozycję na rynku – podsumowuje Adam Krynicki.

Krynicki Recycling S.A. jest pierwszą firmą, która oficjalnie otworzyła swój zakład na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublińcu. Dzięki tej lokalizacji firma zyskała bezpośredni dostęp do surowca (stłuczki szkła opakowaniowego) z gęsto zaludnionego obszaru aglomeracji śląskiej, Opola oraz Częstochowy, a także znacznie zmniejszyła koszty transportu do hut szkła zlokalizowanych w zachodniej i południowej części Polski

– Z radością witamy każdego inwestora, który zamierza realizować swoje przedsięwzięcia biznesowe w naszym mieście – mówi burmistrz Lublińca Edward Maniura. – Dla naszego miasta są to kwestie kluczowe – zyskujemy przecież nie tylko wpływy ze sprzedaży działek, ale również stałe wpływy z podatków lokalnych i – co najważniejsze – miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Wszystko to jest naturalnym motorem napędowym dla rozwoju miasta i poprawy jakości życia naszych mieszkańców, a także tworzenie jeszcze lepszego klimatu inwestycyjnego – dodaje Edward Maniura.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto