Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec. EthosEnergy Poland ufunduje stypendia dla uczniów ZSOT. Umowa już podpisana!

OPRAC.:
Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
EthosEnergy Poland funduje stypendia dla uczniów ZSOT z Lublińca
EthosEnergy Poland funduje stypendia dla uczniów ZSOT z Lublińca arc ZSOT
Rok 2024 rozpoczął się dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych bardzo obiecująco. Dyrektor ZSOT, Joanna Walczak, podpisała umowę z Prezesem Zarządu Spółki EthosEnergy Poland dotyczącą programu stypendialnego dla uczniów technikum mechanicznego.

Każdy uczeń po zakończeniu miesięcznej praktyki w Spółce otrzyma jednorazowe stypendium. Stypendium może być podwyższone na wniosek ucznia w przypadku spełnienia dodatkowych kryteriów. Należą do nich: średnia ocena z wszystkich przedmiotów na poziomie 4,0, co najmniej dobra ocena zachowania i co najmniej dobra ocena wystawiona przez instruktora praktycznej nauki zawodu, a także 100% frekwencja na praktyce. Na wysokość stypendium ma także wpływ uzyskanie pozytywnej opinii opiekuna zakładowego.

Dla uczniów ZSOT oferta zakładu EthosEnergy stanowi ogromne wyzwanie. Regulamin programu stypendialnego obejmuje umiejętności wysoko cenione na rynku pracy: zaangażowanie w naukę zawodu, umiejętności fachowe (m. in. czytanie rysunku technicznego, posługiwanie się narzędziami pomiarowymi), a także frekwencję i punktualność, które dla pracodawcy są wyznacznikiem sumienności i motywacji do samorozwoju.

Kształcenie w zawodzie technika mechanika należy do najtrwalszych tradycji ZSOT. Szkoła wypuszcza rokrocznie na rynek pracy kilkunastu - kilkudziesięciu fachowców. Znajdują oni zatrudnienie w zawodzie i zasilają kadry przedsiębiorstw lokalnych, krajowych i działających międzynarodowo, jak EthosEnergy S.A. Szkoła realizuje także praktyki zagraniczne, starając się przyciągnąć do tej niełatwej, ale bardzo poszukiwanej specjalności. Stale rozwijana jest baza sprzętowa w pracowniach zawodowych.

– Inicjatywa EthosEnergy Poland jest niezwykle ciekawą zachętą dla uczniów technikum. System kształcenia zawodowego techników nie przewiduje wynagrodzenia za praktyki miesięczne – wyjaśnia dyrektor Joanna Walczak. – Ofertę przedsiębiorstwa kierowaną do naszych uczniów odbieramy jako potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia mechanicznego w naszej szkole i doskonałą formę promocji firmy. Wśród pracowników i kierownictwa Spółki są absolwenci naszego technikum. To ogromny zaszczyt, kiedy możemy przekazać w ich ręce kolejnych adeptów zawodu i wiemy, że zostaną nie tylko doskonale przygotowani do pracy, ale będą mogli związać swoją przyszłość z przedsiębiorstwem oferującym doskonałe warunki i wysokie standardy zatrudnienia.

System motywacyjny i ścisła współpraca uczniów z przedsiębiorstwem, w którym mogą być oni zatrudnieni po uzyskaniu kwalifikacji, jest rozwijającą się tendencją w kształceniu zawodowym w Polsce. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych prowadzi już rozmowy z kolejnym przedsiębiorstwem w kierunku uruchomienia programu patronackiego obejmującego kształcenie w kolejnym zawodzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto