Lubliniec: Bieg po Choinkę otworzył Trasę Zająca [FOTO]

AKC
Lubliniec: Bieg po Choinkę, impreza organizowana przez Nadleśnictwo Lubliniec oraz WKB Meta Lubliniec zgromadził 129 zawodników, którzy zamiast kupić świąteczną choinkę, postanowili po nią pobiec. Wprawdzie już po świętach ale drzewka wciąż stroją ich domy.

Lubliniec: Bieg po Choinkę otworzył Trasę Zająca, będącą odpowiedzią na potrzeby osób biegających ścieżką rowerową Lubliniec–Kokotek, leżącą na terenie Nadleśnictwa Lubliniec. W ramach współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza Mata Lubliniec, nadleśnictwo oznakowało trasę drewnianymi palikami z tabliczkami kilometrowymi.

Otwarcie nowo oznakowanej trasy połączono biegiem, w której do wygrania – oprócz medali i pucharów dla najlepszych – były żywe choinki.

Dorośli rywalizowali na dystansie 8 km. W sumie na starcie stanęło 95 zawodników. Na półmetku każdy otrzymał kupon na choinkę, którą mógł odebrać na mecie.

Dzieci i młodzieży zmierzyły się natomiast z 2-kilometrowym odcinkiem. W biegu wystartowały 34 osoby. Dla najlepszych trójek młodzieżowych również przygotowano drzewka.

W biegu głównym bezkonkurencyjny okazał się Marcin Błaziński z WKB Meta Lubliniec, który pokonał trasę w czasie 00:25:48. Miejsce drugie zajął jego klubowy kolega, Dariusz Laksa (00: 28:02), a miejsce trzecie Konrad Przedziński z Częstochowy (00:28:11).

Również wśród pań wygrała reprezentantka WKB Meta Lubliniec, Karolina Pilarska z czasem 00:32:00, przed Anną Bryś z Lublińca (00:36:36) i częstochowianką Katarzyną Zubkiewicz (00:37:05).

W rywalizacji „od przedszkola do gimnazjum” na dystansie 2 km zwyciężył Szymon Siec z Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu (00:07:41), miejsce 2. zajęła Monika Lis z Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu/WKB Meta Lubliniec (00:07:46), a miejsce 3. Karol Kubisz z WKB Meta Lubliniec (00:08:14).

Miejsce drugie wśród dziewcząt zajęła Dominika Drumowicz z Mety Lubliniec (00:08:35), a miejsce 3. jej klubowa koleżanka Karolina Lancman (0:09:40).