Kolejny sukces Marcina Świerca. Zawodnik z Lublińca wygrywa Salomon Trial Running

Bartłomiej Romanek
Marcin Świerc z WKB Meta Lubliniec odniósł kolejny wielki sukces w swojej karierze, wygrywając prestiżowy cykl Salomon Trail Running, składający się z 10 biegów rozgrywanych w różnych rejonach Polski, w leśnym i górskim terenie. Był on przeznaczony dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

Jednym z biegów wchodzących w skład cyklu były IV Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim "Bieg Trzech Kopców". Trasa ze startem usytuowanym pod Kopcem Krakusa (Podgórze), prowadziła przez Kopiec Kościuszki do mety zlokalizowanej pod Kopcem Piłsudskiego (Las Wolski).
Na trasie biegu o długości 13 km i różnicy poziomów wynoszącym ok. 160 metrów rywalizowało 631 zawodników. Bieg Trzech Kopców zakończył cykl Salomon Trail Running.

Zwycięzcą cyklu został Marcin Świerc - Salomon Trial Lubliniec, który w biegu finałowym cyklu zajął piętnastą pozycję z wynikiem 46:50.
Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu zajęli Miłosz Szcześniewski i Wojciech Starzyński. Wśród pań wygrała Anna Celińska.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio