Kolarze zakończyli zmagania w Pucharze Polski

Krzysztof Suliga
Kamil Markowski zajął w punktacji generalnej Pucharu Polski trzecie miejsce.
W miniony weekend rozegrany został w Krośnie Odrzańskim finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS.

Dla kolarzy z naszego regionu start w tej imprezie nie był zbyt udany. Na oblodzonej trasie trzeba było bardzo uważać. W juniorach młodszych przez długi czas na prowadzeniu jechał Kamil Markowski (MBK-cycles-Scout Częstochowa). Popełnił jednak kilka błędów i ukończył wyścig na 4. pozycji. Na 9. dotarł do mety Kamil Gradek (Błękitni Koziegłowy). W klasyfikacji PP w tej kategorii zwyciężył Marek Konwa (Trasa Zielona Góra), który zdobył 130 pkt. Markowski uplasował się na 3. lokacie (90), a Gradek był 9. (54). Sklasyfikowano 41 zawodników.

W juniorach 7. miejsce zajął w Krośnie Konrad Jasik (Błękitni). Niedługo po starcie miał upadek i wszedł na rundę dopiero na 16. pozycji. Straty udało mu się odrobić tylko częściowo. Ostatecznie zajął 7. miejsce. Marcin Bartolewski (MBK-cycles-Scout) był 8.

– W kategorii junior wyścig był również dodatkową eliminacją do mistrzostw świata. Marcin bardzo dobrze wystartował i większość dystansu jechał na piątej-szóstej pozycji. Na dwie rundy do końca miał poważny upadek na sztucznej przeszkodzie, w którym ucierpiał trochę rower i trzeba było usunąć uszkodzenia. Niestety, w międzyczasie wyminęło go kilku rywali, między innym Antkowiak oraz Jasik, którzy byli jego najgroźniejszymi rywalami w walce o start w mistrzostwach świata. Ostatnie dwie rundy to pogoń Marcina o poprawę swojej lokaty. Na ostatnich metrach przed metą udało mu się wyprzedzić Antkowiaka, ale do Jasika zabrakło 3 sekund – mówi prezes MBK-cycles-Scout Wojciech Bartolewski.

W rankingu PP zwyciężył Marcin Sobiepanek z Legii Bazyliszek Warszawa (151) przed Jasikiem (147). Bartolewski był 10. (29), a Mateusz Niedziela (Błękitni) – 29. (5).

W rankingu Elity triumfował Mariusz Bielski z Legii (84). Kolarze MBK zajęli dalsze miejsca, ale startowali tylko w kilku wyścigach cyklu. Marka Cichosza sklasyfikowano na 6. pozycji (60), Tadeusza Korzeniewskiego na 9. (34), a Dariusza Gila na 26. (19). Damian Psonka z Błękitnych był 26. (5). W juniorkach młodszych na 7. lokacie PP sklasyfikowano Ewelinę Kos z Błękitnych (15). W młodzikach 11. był Bartosz Pilis z Błękitnych (27), a 41. Piotr Bartolewski z KS Scout (3). W kobietach Open 18. lokata przypadła Agnieszce Psonce z Błękitnych (8).

W czwartek kadra Polski wyjeżdża na zawody Pucharu Świata do Belgii. Wystartują tam m.in. Konrad Jasik, Marcin Bartolewski, Marek Cichosz i Dariusz Gil. W przyszły weekend nasi reprezentanci rywalizować będą w Mistrzostwach Świata w przełajach, które odbędą się w Holandii.