Jubileuszowy, XX Bieg o Nóż Komandosa wygrał policjant [ZDJĘCIA]

AKC
Bieg o Nóż Komandosa 2016: 703 zawodników ukończyło tegoroczną edycję Biegu o Nóż Komandosa, imprezę organizowaną przez WKB Meta Lubliniec. Tradycyjnie trasa biegu zlokalizowana była w lublinieckim Kokotku. Mężczyźni mieli do pokonania 10 km, a kobiety 10 km.

Wszystkie stopnie podium w tegorocznym Biegu o Nóż Komandosa należą do policjantów. Jako pierwszy linię mety pokonał st. post. Szymon Kulka z Komendy Głównej Policji we Wrocławiu, który pokonał 10-kilometrowy dystans 36 min 20 s. Miejsce 2. wywalczył sierż. Łukasz Oślizło z Komendy Głównej Policji w Warszawie (37,20), a miejsce 3, asp. Paweł Piotraschke z Komendy Głównej Policji w Słupsku (37,37).

Wśród kobiet najszybsza na 5-kilometrowym odcinku była szer. Karolina Pilarska (Jednostka Wojskowa Komandosów / WKB Meta Lubliniec), która przybiegła na metę w czasie 20 min 33 s. Miejsce 2. zajęła st. sierż. Anna Wojtulewicz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (20,49), a miejsce 3. szer. Anna Gosk z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki Zegrze (20,59).

Wraz z pracownikami służb mundurowych na starcie stanęli również cywile. Wśród mężczyzn triumfował
Denis Guzowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (42 min 44 s) przez st. szer. rez. Krzysztofem Szwedem z WKB Meta Lubliniec (43,15) i Rafałem Janikiem ze Strzelców Opolskich (43,20).

Wśród pań najszybsza była Anna Kurdyk z Fitness Army Group Wrocław (24 min 27 s), miejsce 2. wywalczyła Izabela Wysłuch (Olza Cieszyn) z czasem 24,56, a miejsce 3. Jolanta Augustyńska (Maraton Rytro) 27,08.