Jakie CV świadczy o motywacji kandydata?

Materiał informacyjny pracuj.pl
Jak wygląda rynek pracy w dobie pandemii? Jesienią (wrzesień i październik) w woj. śląskim pracodawcy zgłosili ok. 10,8 tys. nowych ofert na Pracuj.pl. To jest ten czas, kiedy warto mieć oczy szeroko otwarte i zachować w sobie gotowość do zmian. Odśwież albo podszlifuj CV i monitoruj sytuację.

Wyznaczniki dobrego CV

Dobre CV to takie, które jest przygotowane w odpowiedzi na konkretną ofertę. Autor życiorysu wie, jaką wartość może wnieść do danej organizacji i czego wymaga od niego potencjalny przyszły pracodawca. CV powinno więc być zbiorem praktycznych i konkretnych przykładów na to, jakie korzyści może osiągnąć firma, wybierając właśnie tego kandydata. Doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, kursy i szkolenia, zainteresowania - w tych rubrykach jest miejsce na precyzyjne informacje. Wszystko należy złożyć w zwięzłą całość, zadbać o czytelny układ dokumentu i brak jakichkolwiek błędów.

Sprawdź oferty

Nadrzędne cele w dużym skrócie

Nowoczesne CV warto wzbogacić o krótką, kilkuzdaniową notkę na temat Twoich celów zawodowych. Podsumowanie kariery ulokuj w górnej części dokumentu, tak by było dobrze widoczne. Opisz w skrócie swój dorobek zawodowy i jasno sformułuj, w jakim obszarze chciałbyś się dalej rozwijać. Zobacz na stronę cv.pracuj.pl i skorzystaj z bezpłatnego Kreatora CV, dzięki któremu Twój dokument stanie się jeszcze bardziej efektywny.

Materiał oryginalny: Jakie CV świadczy o motywacji kandydata? - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie