I Woźnicki Bieg Uliczny mimo deszczu, upłynął w świetnej atmosferze [ZDJĘCIA]

AKC
I Woźnicki Bieg Uliczny zadebiutował w pięknym stylu, choć przy kiepskiej pogodzie. Mimo opadów deszczu, na jego starcie stanęło ponad 200 osób. Trasa nie była łatwa, gdyż obfitowała w wiele podbiegów.

Wśród najmłodszych biegaczy - uczniów szkół podstawowych, którzy mieli do pokonania 1 km, najszybszy był Kamil Bednarczyk z SP w Woźnikach (02:46) przed Jakubem Hajdą z MLKS Woźniki (02:53) i Bartoszem Wilczkiem z MLKS Woźniki (03:03).

Wśród dziewcząt pierwsza linię mety pokonała Oliwia Pelikan z Kłobucka (03:26), miejsce 2. ex aequo zajęły Marta Wicik z Woźnik i Zuzanna Szczęsna z Winowna (04:04), miejsce 3. wywalczyła Natalia Nowak z Woźnik (04:15).

Wśród gimnazjalistów na dystansie 1 km najszybszy był Paweł Książek z Bytomia (02:41) przed Wiktorem Kotasem z CKS Budowlani Częstochowa (02:54) i Miłoszem Nicponiem z Gimnazjum w Woźnikach (03:00).

Najszybszą gimnazjalistką była Michalina Krus z Koszęcina (03:09) przed swoją szkolną koleżanką, Wiolettą Krysik (03:13).

Bieg na dystansie 10 km (2 pętle) ukończyło 135 zawodników i to oni liczyli się w klasyfikacji generalnej. Dokładnie 50 zakończyło udział w imprezie na 5 km.

Najlepszy na 10 km okazał się Tomasz Juszczak z Tarnowskich Gór (36:28), jako drugi linię mety pokonał Marek Kukowka z OSP Gwoździany (03:36), trzeci był Dawid Świder z Włocławka (37:00).

Wśród pań najszybsza była Ewa Pachurka z wielkopolskiego Noskowa (44:07) przed Ewą Kuzior z Jaworznika (45:20) i Anetą Dmowską z Gwoździan (46:02).

Na dystansie 5 km miejsce 1. zajął Łukasz Pisarek z Burzenina (20:20), miejsce 2. Wojciech Najuch z Tarnowskich Gór (21:00), a miejsce 3. Piotr Cichowski z Woźnik (21:24).

W kategorii kobiety najlepsza była Izabela Przybylska z Zawiercia (24:45) przed Celiną Szymeczek z Zabrza (28:48) i Moniką Ulatowską z Mierzęcic (29:15).