Herkules Kochanowice zajął 2. miejsce w turnieju w Blachowni [ZDJĘCIA]

AKC
Herkules Kochanowice w Blachowni i w Kołobrzegu
Herkules Kochanowice w Blachowni i w Kołobrzegu Fot. ARC Herkules Kochanowice
Herkules Kochanowice wziął udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Orlik Cup 2014. W turnieju startowało 12 zespołów z województw opolskiego, śląskiego, łódzkiego. Zespół z Kochanowic zajął w nim 2. miejsce.

Herkules Kochanowice na osiem rozegranych spotkań wygrał sześć meczów, doznając tylko dwóch porażek. W swojej grupie chłopcy przegrali z Bukownem a w meczach finałowych z Ozimkiem.

Dalej wygrali mecze z Skrą Częstochowa, Astorią Szczerców, Zniczem Kłobuck, Stradomiem Częstochowa, Pogonią Kamyk, Orlikiem Blachownia.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Herkulesa Marcin Schulz, który zdobył 18 bramek w turnieju. Był to pierwszy turniej dla młodych piłkarzy po przerwie wakacyjnej. Turniej wygrał zespół z Bukowna, 3. miejsce zajął zespół z Ozimka, a 4 miejsce. Skra Częstochowa.

Kilka dni przed turniejem, Herkules Kochanowice - zarówno młodzi piłkarze, jak i piłkarki, wrócili z obozu sportowo-wypoczynkowego w Kołobrzegu. To już siódmy raz UKS Herkules działający przy Zespole Szkół w Kochanowicach organizował letni obóz sportowy dla swoich zawodników.

Uroczy Kołobrzeg powitał w pierwszych dwóch dniach zawodników słoneczną pogodą, bo w pozostałych dniach słońca było mniej, a więcej jodu w powietrzu.

Podczas obozu zawodnicy korzystali z dwóch boisk piłkarskich, gdzie przeprowadzano treningi, trzykrotnie byli w kołobrzeskim Aqua Parku. Nie mogło się też odbyć rejsu statkiem pirackim. Dużą atrakcją dla młodzieży była wycieczka do parku linowego.

Największą frajdą dla młodych zawodników była wycieczka do wioski indiańskiej w Zieleniewie koło Kołobrzegu. Tutaj mogli zobaczyć wioskę indiańską, pojeździć na koniu, ujeżdżać dzikiego konia ,przejechać się wielbłądem, zobaczyć pokaz rzucania lassem, dojenia kozy, potańczyć z Indianami.

Dla dwóch zawodników Herkulesa - Pawła Pasieki i Adama Niedźwiedzia z rocznika 2001 był to ostatni obóz w barwach Herkulesa, gdyż od września swoją karierę będą kontynuowali w Górniku Zabrze, do którego przeszli na zasadzie transferu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0