Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

M.J.
Zwyczajna książka brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling w szponach potężnej machiny marketingowej stała się dziełem wybitnym. Udało się tym samym wypromować pewien produkt, czyniąc z przygód Harrego Pottera ...

Zwyczajna książka brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling w szponach potężnej machiny marketingowej stała się dziełem wybitnym. Udało się tym samym wypromować pewien produkt, czyniąc z przygód Harrego Pottera historię, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Popularność Harrego Pottera zaskoczyła zapewne nawet samych autorów tego sukcesu. Nie spodziewali się oni, że na punkcie tego adepta magii, aż do tego stopnia oszaleją dzieciaki na całym świecie. Stąd też początkowe niewielkie zainteresowanie producentów gier komputerowych Harrym Potterem, a później po zakupie licencji, przygotowywanie programów w pośpiechu, tak by zdążyć przed premierą kinową. Przykładem tego jest opracowana w ekspresowym tempie gra komputerowa "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Już po kilku tygodniach od wprowadzenia na Polski rynek program ten sprzedał się jednak podobno w ilości blisko 50 tysięcy egzemplarzy, bijąc dotychczasowy rekord należący do "Diablo II".

Jak wskazuje już sam tytuł, gra komputerowa bazuje na pierwszym tomie przygód Harrego Pottera. Nie jest to jednak stuprocentowa kalka literackiego pierwowzoru. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to bowiem gra zręcznościowa, a nie skomplikowana przygodówka, w której możliwe byłoby umieszczenie większej ilości tekstu autorstwa Joanne Rowling.

Akcja gry rozpoczyna się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwart. Zadania, które należy wykonywać przypominają zajęcia młodych magów znane z kart książki Joanne Rowling. Zatem gracz uczęszcza na lekcje, na których uczy się zaklęć, poszukuje Kamienia Filozoficznego i jednocześnie sposobu na pokonanie Voldemorta. Spotyka przy tym wszystkich pojawiających się w tekście literackim bohaterów: Rona, Hermionę, Neville'a czy Hagrida.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny", to gra przeznaczona już dla bardzo małych dzieci, dlatego też jej obsługa jest niezwykle prosta. Poruszanie się Harrym odbywa się przy użyciu strzałek kierunkowych, natomiast czary uaktywnia się przyciskami myszki. Kilkakrotnie w grze zdarzają się także trudniejsze zadania, jak chociażby konieczność strącenia Malfoya z miotły podczas podniebnego pojedynku. Do łatwych nie należy również gra w Quidditcha, w której bohater musi odnaleźć latający złoty znicz.

Podsumowując można stwierdzić, że gra "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" doskonale komponuje się z wydawnictwami książkowymi, filmem i całą masą gadżetów poświęconych nastoletniemu czarodziejowi. Produkcja ta nie zachwyca ani dźwiękiem, ani oprawą graficzną, ale i tak musi spodobać się wszystkim fanom Harrego. Pozwala wszakże wcielić się w swego ulubionego, co powinno przyjść tym łatwiej, że gra "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" została w profesjonalny sposób spolszczona.

Producent: Amaze Entertainment

Wydawca: Electronic Arts

Dystrybutor w Polsce: IM Group

Wymagania: PC Pentium 266, 32 MB RAM, CD-ROM x4, akcelerator 3D

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto