Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa 16 hotelarzy z Lublińca od dwóch tygodni odbywa staż zawodowy na Malcie

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE ZSOT Lubliniec
Grupa 16 hotelarzy od dwóch tygodni realizuje staż zawodowy na Malcie. Uczniowie pracują i mieszkają w 4-gwiazdkowym hotelu „Labranda”. Realizują program obejmujący kształcenie praktyczne (w restauracji, służbie pięter i recepcji), kształcenie językowe i kulturowe.

W dwujęzycznej Malcie lublinieccy hotelarze posługują się na co dzień językiem angielskim. Na miejscu uczestniczą także w lekcjach języka maltańskiego, podczas których ćwiczą słownictwo i podstawowe struktury przydatne w codziennej komunikacji.

Kształcenie kulturowe to przede wszystkim zwiedzanie atrakcji turystycznych wyspy. W programie przewidzianych jest kilka wycieczek. Zrealizowany został już wyjazd do Valetty – stolicy kraju. W planach są jeszcze między innymi wycieczki na wyspę Gozo oraz autobusowy wyjazd do Mdiny – historycznej stolicy Malty.

Kraj, którego powierzchnię można porównać z Wrocławiem lub Krakowem, zaskakuje wszystkich swoimi pięknymi klifami, malowniczo położonymi plażami oraz dużą ilością zabytków związanych z historią. Uczniowie szybko przyzwyczaili się do wysokich temperatur, kuchni (w której widać wielowiekowe wpływy brytyjskie) oraz rytmu życia, który wyznaczają godziny obowiązków służbowych. W wolnej chwili wszyscy mogą korzystać z atrakcji przewidzianych dla gości hotelu.

Wakacyjny staż jest nie tylko realizacją praktyk zawodowych w technikum hotelarskim. W jego efekcie młodzież uzyska certyfikaty i honorowane w całej Europie dokumenty Europass Mobility wystawione w języku polskim i angielskim. Będzie to poświadczenie posiadanych umiejętności i kompetencji profesjonalnych, komunikacyjnych i społecznych, które znajdzie się w zawodowym portfolio wszystkich uczestników.

Nad prawidłowym przebiegiem stażu czuwają opiekunki – nauczycielki ZSOT: Bożena Madler-Zdrojewska i Katarzyna Myrcik. Organizacją wyjazdu i wszelkimi formalnymi aspektami zajmują się szkolni koordynatorzy: Anna Giemza-Jurga i Sławomir Kościelny oraz koordynatorzy zagraniczni. Projekt pt." Staże zagraniczne jako kolejny krok do kariery" realizowany jest w ramach działania „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto