Gładkie zwycięstwa Victorii Lubliniec

Bartłomiej Romanek
Victoria Lubliniec wygrała dwa kolejne spotkania w śląskiej trzeciej lidze. Podopieczne Jarosława Wachowskiego w dwóch ostatnich spotkaniach nie straciły nawet seta i z dorobkiem 14 punktów prowadzą w swojej grupie trzeciej ligi.

- Nie możemy lekceważyć Silesii Volley, mimo że jest ostatnia w tabeli, bo rywalki mogą się w każdej chwili obudzić i wtedy będą groźne – mówił przed meczem z Silesia Volley III, trener Jarosław Wachowski. Ta asekuracja i szacunek dla rywalek był jednak całkowicie niepotrzebny, bo Victoria wygrała gładko 3:0 (25:19, 25:23, 25:17).

W meczu z MKS-em Sokołem Rojca Radzionków trudny był dla Victorii tylko pierwszy set, który lublińczanki wygrały do 27. Dwie kolejne partie wygrały do 11 i 22 i nadal patrzą na rywalki z pozycji lidera tabeli, mając dwa punkty przewagi nad SMS PZPS Sosnowiec.

W sobotę Victoria zagra w Katowicach z KU AZS UŚ Olimp-Sport. Katowiczanki w 4 meczach zdobyły 8 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Victoria Lubliniec kolejny mecz u siebie rozegra 24 października z MCKS Czeladź.