18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GDDKiA Rejon Lubliniec: Były pracownik stanie przed sądem

Aneta Kaczmarek
A Rejon Lubliniec: Były pracownik przed sądem
A Rejon Lubliniec: Były pracownik przed sądem Fot. Aneta Kaczmarek
GDDKiA Rejon Lubliniec: Były pracownik stanie przed sądem. Prokuratura zarzuca mu zatajenie istotnych informacji. Urzędnik zataił kontakty w procesie przetargowym.

Sąd Rejonowy w Lublińcu rozpatrzy sprawę byłego pracownika GDDKiA Rejon Lubliniec. Prokuratura zarzuca mu zatajenie istotnych informacji

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Lublińcu akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Lublińcu.

Oskarżonemu zarzucono, że zataił prawdę co do pozostawania z właścicielem lidera konsorcjum, wybranego w postępowaniu przetargowym, w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić wątpliwości co do jego bezstronności.

W śledztwie ustalono, że w listopadzie 2009 r. GDDKiA Rejon w Lublińcu, ogłosiła przetarg na bieżące utrzymanie dróg krajowych oraz obiektów administrowanych przez GDDKiA Rejon Lubliniec.

Wartość prac wynosiła około 24 mln zł. Oskarżony urzędnik został wyznaczony do prac w komisji przetargowej oraz wskazano go jako osobę uprawnioną do kontaktowania się z oferentami. Do przetargu przystąpił tylko jeden oferent, który podpisał umowę dotyczącą wykonania prac określonych w przetargu.

W postępowaniu stwierdzono, że oskarżony w 2000 roku był zatrudniony w firmie, która wygrała przetarg. Ponadto w latach 2006-2009 reprezentował on inny podmiot gospodarczy, który także należał do właściciela tej firmy.

- Jedną z zasad udzielania zamówień publicznych jest zasada bezstronności i obiektywizmu osób wykonujących czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Ustawa zawiera nakaz wyłączenia osób, co do których istnieje zagrożenie, że nie są bezstronne i obiektywne w danym postępowaniu, z podejmowania jakichkolwiek czynności w tym postępowaniu. W celu otrzymania informacji, czy zachodzą okoliczności powodujące obowiązek wyłączenia z postępowania, osoby wykonujące czynności w postępowaniu, zobowiązane są do złożenia oświadczenia o zajściu bądź braku wystąpienia tych okoliczności - wyjaśnia Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

- Ujawnione w śledztwie okoliczności dotyczące powiązań oskarżonego, wskazują jednoznacznie na obowiązek podania przez niego tych okoliczności w złożonym oświadczeniu z dnia 21 grudnia 2009 r. - dodaje Ozimek.
Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Śledztwo było prowadzone przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura w Katowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto