Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy
  Starostwo Lublinieckie

  Starostwo Lublinieckie

  adres:
  42-700 Lubliniec, Paderewskiego 7
  tel:
  (34) 351-05-00
  fax:
  (34) 351-05-11
  e-mail:
  www:
  http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl
  Mówimy po angielsku Mówimy po niemiecku Ułatwienia dla niepełnosprawnych Parking W pobliżu lotniska

  Powiat Lubliniecki jest jednym z najpiękniejszych zakątków woj. śląskiego i dla wielu jego mieszkańców stanowi miejsce, gdzie można uciec przed zgiełkiem zatłoczonych aglomeracji śląskich. Lasy stanowią 51% jego powierzchni i charakteryzują się dużą różnorodnością biologiczną. Pośród lasów znaleźć można wiele akwenów, nadających przepiękny charakter krajobrazowi.
  Ziemia Lubliniecka wchodzi w skład północnej części Wyżyny Śląskiej. Ograniczona jest górnymi biegami rzek: Małej Panwi i Liswarty.
  Ziemia Lubliniecka posiada bardzo dobre warunki dla rozwoju turystyki. Położenie w otoczeniu lasów, licznych zbiorników wodnych, parku krajobrazowego, rezerwatów i pomników przyrody, ciekawych zabytków sprzyja podejmowaniu zarówno aktywnego jak i biernego wypoczynku.
  W pięknym kompleksie pałacowo-parkowym w Koszęcinie ma swoją siedzibę Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Znany ze wspaniałych, barwnych koncertów, zachwyca publiczność w kraju i zagranicą.
  Rezerwaty przyrody: Cisy w Łebkach, Cisy nad Liswartą, Rajchowa Góra, Łęg nad Młynówką, Jeleniok-Mikuliny, użytki ekologiczne: Bagno w Jeziorze, Jeziorko, pomniki przyrody ożywionej: klon jawor w Olszynie i nieożywionej: Diabelski Kamień, to miejsca godne odwiedzenia.
  Przez obszar Ziemi Lublinieckiej przebiega kilka szlaków turystycznych: Szlak Józefa Lompy, który łączy miejscowości związane z jego życiem i działalnością, Szlak Pomników Przyrody (rododendronów), na trasie którego można podziwiać liczne drzewa pomnikowe oraz Szlak Powstań Śląskich, który poprowadzony został przez tereny bardzo urokliwe pod względem krajobrazowym i o wielkich wartościach historycznych związanych z powstaniami śląskimi.
  Dzięki bardzo dużej liczbie zabytków turystyka rekreacyjna może być połączona z turystyką edukacyjną. Szlaki turystyczne prowadzą do miejsc związanych z bogatą tradycją regionu.
  Prawie w każdej miejscowości naszego powiatu są pałace, dworki, budynki architektury folwarcznej i inne obiekty, a w architekturze sakralnej znajdziemy unikatowe w swym kształcie i formie drewniane kościoły w Boronowie, Koszęcinie, Bruśku, Cieszowej, Woźnikach, Lublińcu, Gwoździanach i Sadowie. Wszystkie, postawione przed wiekami, stoją zatopione w zieleni wiekowych lip, dębów i kasztanowców.

  Zapraszam do odwiedzenia naszej pięknej Ziemi Lublinieckiej. Pozwoli to Państwu nie tylko przeżyć spotkanie z pięknem przyrody, ale także odnaleźć spokój i odzyskać siły. Starosta Joachim Smyła To nasze motto
  Słowa kluczowe:
  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane