Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy
  JANTAR Andrzej Mańka

  JANTAR Andrzej Mańka

  adres:
  42-700 Lubliniec, ul. Powstańców Śl. 50A
  tel:
  (34) 356-33-37
  kom:
  602-570-431
  e-mail:
  www:
  http://www.jantar.biz.pl
  Dojazd komunikacją miejską Mówimy po niemiecku Ułatwienia dla niepełnosprawnych Parking

  Nasza firma oferuje:
  - kasy fiskalne i online - sprzedaż – serwis
  - drukarki fiskalne
  - akcesoria do kas
  - materiały eksploatacyjne
  - wyposażenie sklepów (uwagi, metkownice, czytniki kodów itd.)
  - komputery sprzedaż – serwis
  - akcesoria komputerowe

  Fiskalizacja w pigułce:
  1. Wybór urządzenia
  Podatnik wybierając urządzenie fiskalne powinien dostosować je do swoich obecnych i przyszłych potrzeb. Nasi serwisanci po wysłuchania państwa potrzeb zaproponują odpowiednie urządzenie.
  2. Programowanie urządzenia
  Podatnik przedstawia nam listę towarów wraz ze stawkami VAT, które mają być zaprogramowane w kasie fiskalnej, nagłówek paragonu, adres w którym kasa będzie użytkowana, ilość kasjerów itp. a nasi serwisanci zaprogramują urządzenie zgodnie z Państwa potrzebami.
  3. Szkolenie
  Po zaprogramowaniu urządzenia przeszkolimy podatnika w zakresie obsługi kasy fiskalnej, wykonywania raportów dobowych i okresowych, wymiany papieru.
  4. Fiskalizacja urządzenia
  Po przeszkoleniu urządzenie jest gotowe do pracy, ale w trybie szkoleniowym tzn. można za jego pomocą sprzedawać, ale sprzedaż ta nie zapisuje się do pamięci fiskalnej. Datę fiskalizacji podatnik uzgadnia z serwisem i odbywa się ona w naszym serwisie lub u podatnika. Po fiskalizacji otrzymują państwo książkę serwisową która musi się znajdować w miejscu użytkowania kasy.
  5. Sprzedaż przy użyciu kasy fiskalnej
  Podatnik który rozpoczyna rejestrację obrotów na urządzeniu fiskalnym, musi pamiętać o kilku ważnych sprawach, tzn. jest zobowiązany rejestrować każdą sprzedaż na rzecz osób fizycznych i wydawać klientowi oryginał paragonu, na zakończenie dnia lub przed rozpoczęciem sprzedaży dnia następnego wykonać dzienny raport fiskalny. Dodatkowo zobowiązany jest do wykonywania miesięcznych raportów sprzedaży, sporządzanych po zakończeniu miesiąca. Wymaga się aby dokumenty kasowe były przechowywane przez okres pięciu lat, licząc od następnego roku po rozpoczęciu fiskalizacji. Ewentualne usterki należy niezwłocznie zgłaszać firmie serwisującej dane urządzenie, bo tylko ona ma prawo do jego naprawy. Obowiązkiem podatnika jest także wykonywanie przeglądów technicznych kasy nie rzadziej niż raz na 24 miesiące. Interwencja serwisu jak i przeglądy techniczne serwisant wpisuje do książki serwisowej która musi znajdować się w miejscu zainstalowania urządzenia.

  Słowa kluczowe:
  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane