Dzieci i młodzież uczcili odzyskanie niepodległości na sportowo

AKC
Bieg Niepodległości w Lublińcu
Bieg Niepodległości w Lublińcu Fot. WKB Meta Lubliniec
Już po siódmy miłośnicy sportu uczcili Święto Niepodległości w biegu. Tym razem powrócili do korzeni tej imprezy, czyli na stadion Unii.

W sobotni wieczór, poprzedzający 11 listopada, 64 osoby wyruszyły w liczącą 2 km trasę. Wiele radości, szczególnie dzieciom, sprawiał bieg z pochodniami.

Wygrali Daniel Dulski i Dorota Kubisz (WKB Meta ), a wśród dzieci Mikołaj Wróblewski (WKB Meta) i Ania Michna (SP Kotulin). Daniel dzień później powtórzył sukces na podobnym biegu w Dobrodzieniu.

Natomiast na poważnie ścigano się na na najbardziej licznym (7207 uczestników) i prestiżowym w kraju Biegu Niepodległości w Warszawie, w którym zawodnicy mieli do pokonania liczący 10 km dystans.

W biegu doskonale spisały się zawodniczki Mety, które w gronie 1773 konkurentek wywalczyły doskonałe lokaty. Karolina Pilarska zajęła 3, a Agnieszka Kuzyk 8 miejsce. Pierwsza z pań przegrała tylko z medalistkami mistrzostw Polski (Ciołek, Durak), ale pokonała utytułowaną olimpijkę Annę Jakubczak.