Derby powiatu lublinieckiego dla Sparty

Bartłomiej Romanek
Lubliniecka Sparta pokonała 2:1 MLKS Woźniki w derby powiatu lublinieckiego. Woźniczanie prowadzili do przerwy, ale w drugiej połowie zdecydowanie dominował wicelider częstochowskiej okręgówki.

Woźniczanie w pierwszej połowie przeprowadzali bardzo groźne kontrataki. Po jednym z nich Skowronek pokonał precyzyjnym strzałem Krzysztofa Budnego. W drugiej połowie Sparta od początku rzuciła się do huraganowych ataków, a losy meczu rozstrzygnęła w 6 minut. Najpierw strzałem z 14 metrów Kołodziejczyka pokonał Markowki, a zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Maniura. Karnego wywalczył Sowa, który był faulowany przez Sarola.

Po tym spotkaniu Sparta nadal jest druga w tabeli i traci 5 punktów do Pilicy Koniecpol. MLKS Woźniki jest siódmy.

Sparta Lubliniec - MLKS Woźniki 2:1 (0:1)
Bramki: Markowski (50), Maniura (56 - karny) – Skowronek (17).

Sparta: Budny - Juchniewicz, A.Gadecki , Nowiński, Mańka, Sojka (77. Dorożyński), Maniura, Markowski (84. Gruca), M.Szwedziński, Sowa (82. Bogacki), D.Gadecki (90. Jaruszowiec)
MLKS: Kołodziejczyk - Krupa (75. Kidawski), Sarol, Materla, Cyl, Najder (60. Kubik), Puchała, Przybylski, Stachurski, Skowronek, Lokaj.

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosła Jedność Boronów. Podopieczni Mariana Ślęzoka pokonali 2:0 trzeci w tabeli Lot Konopiska. Bramki dla Jedności zdobyli Kucharczyk i Białas. W końcówce boronowianie po dwóch czerwonych kartkach Kowalikowskiego i Białasa przez 20 minut bronili się w dziewiątkę. Jedność wystąpiła w składzie: Dorożyński, Żuk, M. Klama, Litwin (77. Żydek), Kocyba, Maruszczyk, M. Gatys, Ł. Kucharczyk (90. Bełkot), Białas, M. Kucharczyk, Kowalikowski.

W najbliższy weekend Sparta Lubliniec zagra w Częstochowie z rezerwami Rakowa, Jedność Boronów zagra w Kuźnicy Marianowej z Płomieniem, a MLKS Woźniki będzie podejmować Polonię Poraj.

Inne wyniki 11. kolejki okręgówki: Polonia Poraj – Liswarta Popów 2:2, Unia Kalety – Raków II Częstochowa 2:0, Naprzód Ostrowy – Pogoń Kamyk 0:2, Pogoń Blachownia – Płomień Kuźnica Marianowa 2:2, Lotnik Kościelec – Pilica Koniecpol 1:2, Znicz Kłobuck – KS Panki 0:1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0