18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Człowiek Roku 2012 w Lublińcu. Edycja II

Aneta Kaczmarek
Adam Koczyba, prezes oddziału WOPR w Lublińcu

Jeśli chcesz oddać swój głos w konkursie na Adama Koczybę, prezesa lublinieckiego oddziału WOPR-u, wyślij sms o treści DZCLUB.8 na numer 
72355 (koszt 2.46 zł z VAT).
Adam Koczyba, prezes oddziału WOPR w Lublińcu Jeśli chcesz oddać swój głos w konkursie na Adama Koczybę, prezesa lublinieckiego oddziału WOPR-u, wyślij sms o treści DZCLUB.8 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT).
4 stycznia rozpoczynamy plebiscyt na Człowieka Roku. Wybierzmy wspólnie osobę, dzięki której nasze życie wygląda trochę lepiej. Głosujemy do 1 lutego. Poniżej prezentujemy nasze kandydatury. Jeśli uważacie, że kogoś w tym zestawieniu brakuje, piszcie w komentarzach pod tym materiałem. Czekamy do 7 stycznia. Pośród zwycięzców miejskich etapów wybierzecie jednego Człowieka Roku województwa śląskiego na dziennikzachodni.pl

Jest wśród nas wielu wyjątkowych ludzi, którzy swą pracą, charyzmą i pasją zarażają innych. Zwykle nie lubią, gdy się o nich głośno mówi. Po prostu robią swoje. Pora ich docenić - pisze Aneta Kaczmarek.

Zbigniewa Rosińskiego, prezesa Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec przedstawiać chyba nie trzeba. Jego nazwisko i pasja, którą jest bieganie, znane są nie tylko w powiecie, ale i w całym kraju, a nawet poza jego granicami.
Jarosław Wachowski, trener Victorii Lubliniec dokonał rzeczy, o której przed kilkoma laty nikt nawet nie marzył. M.in. dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, nasze siatkarki awansowały do II ligi. To była historyczna chwila dla lublinieckiego sportu.

Tomasz Lesik, prezes lublinieckiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych to tzw. odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Nie tylko zajmuje się działalnością związku, ale przede wszystkim jest jego dobrym duchem i ma w sobie nieograniczone pokłady pozytywnej energii.

Stanisław Henryk Kowalczyk, prezes Lublinieckiej Rady Kultury i ambasador Lublińca to osoba, dzięki której nasze miasto kulturą jest wręcz przesiąknięte. Międzynarodowe plenery rzeźbiarskie, liczne wystawy, wernisaże i koncerty zawdzięczamy właśnie jemu.

Kinga Skiba z Lubszy, 9-letnia finalistka programu "Mam Talent" podbiła nie tylko serca jurorów, ale również milionów Polaków. Swoim udziałem w programie udowodniła, że marzenia się spełniają i nawet mała dziewczynka z niewielkiej miejscowości może zaistnieć na wielkiej scenie i przed wielką publicznością.

Henryk Gorol, prezes MLKS Woźnik, w tym roku ma powodu do dumy. Jego drużyna została liderem częstochowskiej okręgówki i jest bliska awansu do IV ligi. Sam Gorol znany jest z ogromnego zaangażowania i serca, jakie wkłada w działalność klubu.

Adam Koczyba, prezes lublinieckiego oddziału WOPR to człowiek, który zrzesza wokół siebie sympatyków sportów wodnych i wszystkiego, co z wodą związane. Ratownicy WOPR-u nie tylko stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, ale swoimi działaniami zachęcają młodych ludzi do aktywności sportowej.

Niestety z udziału w plebiscycie zrezygnował o. Tomasz Maniura. Oto treść jego rezygnacji:

Jest mi bardzo miło, że ponownie zostałem wytypowany do tego wyróżnienia. Niemniej jednak czuję się nieco niezręcznie, ponieważ w tej edycji obecne są same nowe twarze, a tylko chyba tylko ja zostałem wskazany ponownie po zeszłym roku. Biorąc pod uwagę, że zostałem już wyróżniony w tym konkursie w 2012 r., chciałbym raczej skierować uwagę głosujących na innych kandydatów i rezygnuję z udziału w plebiscycie. Warto zauważyć inne, ważne w mieście osoby, które bardzo angażują się w rozwój Lublińca. Jeszcze raz bardzo dziękuję za docenienie mojej osoby i pracy i wszystkim, którzy już zdążyli oddać na mnie swój głos. To bardzo miłe. Przepraszam też za kłopot, że już w trakcie konkursu się wycofuję, ale przed jego rozpoczęciem nie wiedziałem, że ponownie będę nominowany.

Mamy natomiast 4 nowych kandydatów.
Jan Myrcik, historyk z Koszęcina to postać znana w całym powiecie. To jemu zawdzięczamy liczne publikacje i Rok Walentego Roździeńskiego.Zainicjował m.in.: organizację cyklicznej imprezy pod nazwą Powiatowy Sejmik Kultury Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej" oraz "Dni otwarte koszęcinskiego zamku". W maju 2001 roku zorganizował na swej posesji prężnie działający "Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej" z Śląską Izbą Regionalną, galerią stroju ludowego, stałą ekspozycją starej śląskiej książki, kartografii, podręczników, eksponatami starośląskiego kuźnictwa oraz minilapidarium Krzyża. Myrcik jest laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Animator Kultury Roku". W 2006 r. został pierwszym laureatem statuetki: "Zasłużony dla Powiatu Lublinieckiego". Posiada także złotą honorową odznakę "Za zasługi dla Województwa Śląskiego" oraz brązowy, srebrny i złoty Krzyż Zasługi.

Damian Gołąbek, odznaczony tytułem Zasłużonego dla Województwa Śląskiego to autor 7 publikacji nt. historii Boronowa, powiatu i ziemi lublinieckiej. W okresie swojej 47-letniej działalności był oświatowej był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za pracę nauczycielską i wybitne osiągnięcia pedagogiczno-wychowawcze. Gołąbek aktywnie działa w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Boronowskiej. To m.in. dzięki niemu Olszyna w gminie Herby zawdzięcza piękną szkołę. Przez wiele lat prowadził również zajęcia plastyczne w GOK-u w Boronowie, a jego prace były wystawiane w Lublińcu.

Ilona Parys-Małczak, dyrektorka pawonkowskiego przedszkola nie tylko prowadzi placówkę, ale skupia wokół niej lokalne środowisko. Efektem jest choćby Teatrzyk Pluszowego Misia. Dyrektorka sama pisze scenariusze, organizuje wyjazdy, zapewniając mieszkańcom gminy i powiatu rozrywkę na doskonałym poziomie.

Julian Werner, sołtys z Sierakowa Śląskiego to osoba jakich mało - zaangażowany, dynamiczny i skuteczny! Prowadzona przez niego strona internetowa wsi jest godna podziwu. Sołtys aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa sołectwa i mieszkańców, m.in. walcząc o odpowiednie oznakowanie DK11. To m.in. jemy mieszkańcy zawdzięczają zbiórkę żywności dla potrzebujących. Wszystko widzi, wszystko wie i konsekwentnie działa na rzecz Sierakowa.

Głosujcie i wysyłajcie smsy!

Przeczytaj [REGULAMIN]

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie